Kanoe.cz

Přírodě neporučíš, aneb ČP na Otavě na náhradní trati.

 DSC7835Předpověď počasí se mění každým dnem, stejně jako vodní stav řeky Otavy, na které se o nadcházejícím víkendu pojede o tituly mistrů republiky oddílových hlídek v klasickém sjezdu. Zatímco před pár dny to vypadalo, že vody na „Čeňkárně“ bude více než dost, nyní to spíše vypadá, že dostatek bude pouze sněhu na březích řeky.

 

Příroda nás zase po roce napínala do poslední chvíle a jetě pár dní před závodem jsme si nebyli jisti, na které trati se Český pohár na řece Otavě u Čeňkovy pily pojede. Vrchní závodní trať z Čeňkovy pily do Rejštejna se stává velmi vzácnou, jelikož naposled se zde sjezdový závod povedlo uskutečnit v roce 2013. Od té doby bohužel podmínky na řece Otavě vždy donutili vodáky zvolit náhradní trať níže po proudu. Jinak tomu bohužel nebude ani letos.

 DSC7253Vody je sice opět málo, ale to nevadí 5. a 6. Český pohár ve sjezdu, stejně jako MČR hlídek se na Otavě konat bude a opět půjde o hodně. Kromě pohárových závodů totiž jde také o poslední možnost urvat body v nominaci na mistrovství Evropy a získat tak reprezentační trikot. Největší nervozita bude panovat kolem sobotního sprintového závodu, ten bude prvním sprintem letošní sezóny a bude se do výsledné nominace započítávat v případě jakéhokoliv výsledku.

Doufejme, že nám příroda bude přát třeba za rok a sjezdaři se tak budou moct po čtyřleté pauze vrátit opět na krásný úsek z Čeňkovy pily, na který sjezd patří.

Jak výsledky MČR hlídek, tak výsledky pátého a šestého Českého poháru ve sjezdu můžete sledovat živě na následujícím odkaze:

Živé výsledky 5. a 6. ČP ve sjezdu

Popis náhradní trati pro 5. a 6. ČP ve sjezdu

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF