Kanoe.cz

Sjezdaři bojovali o mistrovské tituly pod lipenskou přehradou

unnamedO víkendu 20. – 21. 8. se na tradiční náročné trati pod lipenskou přehradou pustili do souboje nejen o mistrovské tituly nejlepší čeští sjezdaři. V sobotu se závodníci postavili na start sedmého Českého poháru, kterým byl sprintový závod přes pověstnou peřej u ‚‚Železňáku‘‘. V tomto nejnáročnějším sprintovém závodě celého seriálu Českých pohárů potvrdil svou pověst elitního sprintera singlkanoista Vladimír Slanina. Mezi kajakáři byl nejrychlejší Kamil Mrůzek z Dukly Brandýs. V kajaku žen pak zvítězila Klára Paďourová a mezi deblkanoisty nenašla přemožitele posádka Marek Rygel a Petr Veselý.

Hlavním závodem víkendových sjezdů byl ale nedělní osmý Český pohár, který zároveň rozdělil cenné kovy za Mistrovství republiky v dlouhém sjezdu. Boj o tituly se pod lipenskou přehradu vrátil po roční pauze a na místní náročné trati opět bodovali favorité.

unnamed2Mezi kajakáři jasně zvítězil ostřílený borec Kamil Mrůzek, který za sebou nekompromisně nechal i o dekádu mladší vyzyvatele. „Z medaile mám radost, ale trošku mě mrzelo, že dneska do mistrovského závodu nenastoupil Tomáš Slovák, to by byl boj o titul určitě o hodně těžší. Nicméně jsem si to na Lipně klasicky užil, protože místní trať už znám opravdu jako své boty a to byla asi i velká výhoda proti mladším soupeřům, kteří to tu ještě nemají tak najeté,“ popsal pocity ze závodu Mrůzek. Druhé místo mezi kajakáři obsadil Filip Hric a pro bronzovou medaili si dopádloval Vojtěch Zapletal.

unnamed3Výbornou formu mezi deblkanoisty potvrdili Marek Rygel a Petr Veselý, kterým se také podařilo obhájit titul mistrů republiky a nechat za sebou jak stříbrného Haleše s Novákem, tak bronzového Kristka s Jelínkem. „Trať tady na Lipně je hodně těžká a je možné tu jezdit jen jednou za rok, takže si to tady člověk nemůže moc najezdit. Je to tedy hodně o zkušenostech a o letech najíždění místní trati, nicméně pořádně natrénováno musíte mít taky,“ komentoval lipenskou trať, zkušený zadák Petr Veselý. „Z titulu máme samozřejmě radost, celé léto jsme na něj trénovali, tak je super, že jsme to dokázali prodat a získat zlatou medaili,“ dodal k závodu Marek Rygel.

Zlato mezi kajakářkami už potřetí v řadě míří do Českého Krumlova zásluhou Anežky Paloudové, která dnes v tuhém souboji porazila svou největší konkurentku Martinu Satkovou a odsunula ji tak na stříbrný stupínek. Třetí místo obsadila vítězka sobotního sprintu Klára Paďourová. „Tady na Lipně je to vždycky těžké, trať je opravdu náročná a nějakou tu chybičku cestou udělá každý. Měla jsem trochu potíže na začátku závodu v místě zvaném Váňův skok, ale nakonec jsem to zvládla a dopadlo to výborně. Z obhájení titulu mám obrovskou radost, asi ještě trochu větší než z toho loňského z Kamenice, protože konkurence tady byla mnohem silnější,“ neskrývala po závodě radost Anežka Paloudová.

V kategorii singlkanoistů prodloužil svou neuvěřitelnou šňůru neporazitelnosti svým sedmým titulem mistra republiky v řadě pardubický závodník Ondřej Rolenc. Na druhém místě skončil českokrumlovský Antonín Haleš, před třetím Vladimírem Slaninou z Loko Žatec.

Série Českých pohárů bude ukončena další víkend 27.-28.8. na umělém kanále v Českých Budějovicích. Tam se také rozhodne, kdo bude letošním mistrem republiky ve sprintových hlídkách.

Výsledky 7.ČP – sprint: http://www.results.cz/pdf/16113W.pdf
Výsledky 8.ČP (MČR dlouhý): http://www.results.cz/pdf/16114W.pdf

Foto: Aleš Berka

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF