Kanoe.cz

Satková ovládla Světový pohár v Pau, vyhrála dvě disciplíny ve sjezdu!

13453649 10208392563845075 934075574 nČeská divoká voda má novou velkou hvězdu. Jezdí sjezd i slalom a je jí tak trochu jedno, jaké pádlo má zrovna v ruce a jestli v lodi sedí nebo klečí. A svůj talent potvrdila při závodu Světového poháru ve francouzském  Pau, kde jsou po dlouhé době na programu obě disciplíny. V klasickém dlouhém sjezdu vyhrála v kajaku i na kanoi a ještě stihla trénink mezi brankami na páteční kvalifikaci slalomu, v níž ji čeká závod na kanoi. Jmenuje se Martina Satková, závod Světového poháru vyhrála vůbec poprvé v kariéře a je první českou ženou, které se podařily vyhrát dvě disciplíny. 

V kanoi zdrtila brněnská univerzální závodnice všechny soupeřky o více než patnáct sekund, na kajaku byla rychlejší než druhá žena v cíli o osm sekund. „Na kajaku se mi dneska jelo lépe, byla to moje první kategorie, tak jsem na ní měla více sil. Navíc na kajaku se jela i obtížná cílová peřej, což mi vyhovovalo, protože takové divoké pasáže mám ráda. Na druhou stranu jsem ale byla ráda, že singlkanoistky měly cíl nad touto pasáží, přece jen mám novou loď a nechtěla jsem ji poničit,“ hodnotila Satková.

satkova3Časový program ji umožňuje absolvovat takovou porci závodů, což Satková kvituje. „Podle mě se to kombinovat dá, takže jsem ráda, že mám takovou možnost. Doufám, že zítra ve slalomové kvalifikaci se mi bude také dařit a zajedu co nejlepší výslede,“ věřila Satková.

Její úspěch umocnil Ondřej Rolenc, který vyhrál závod singlkanoistů, v němž ho navíc podpořil stříbrnou medailí Antonín Haleš. Zlatý medailista ve sprintu z letošního MS Rolenc vyhrál s náskokem třinácti vteřin zvítězil. „Závod se mi dnes povedl, žádnou chybu jsem neudělal, navíc jsem startoval hned za Tondou Halešem, o kterém jsem věděl, že bude jeden z hlavních soupeřů, takže jsem ho celou trať viděl a mohl jsem si odstup hlídat,“ komentoval průběh závodu Rolenc.

13474254 10208392526204134 705378119 nMístní trať hodnotil kanoista jako jednu z těch těžších i kvůli tomu, že na začátku je slalomový kanál. „Tam to nesmíte zkazit, potom osm minut velké dřiny po téměř rovné vodě a nakonec velmi náročná peřej, do které už přijedete úplně vyčerpaní a snadno v ní můžete celý závod ztratit,“ dodal k místní sjezdové trati Rolenc.

Svou první medaili ze Světového poháru si odváží z Francie také Rolencův týmový kolega Haleš. „Dneska se mi jelo výborně, na mezičase mi hlásili, že ztrácím tři vteřiny na Stephana Santamariu, to mě vyhecovalo a nakonec asi i díky Stephanově chybě na poslední peřejí jsem se dostal před něj. Ondra Rolenc dojížděl hned za mnou a už jsem viděl, že bude mít lepší čas, nicméně z druhého místa mám obrovskou radost,“ řekl Haleš. 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF