Kanoe.cz

Anežka Paloudová vyhrála české poháry ve sjezdu na kajaku i singlkánoi

thumb PALOUDOVA C1Poslední dva sprinty ve sjezdu na divoké vodě, které se odjely o víkendu v Českých Budějovicích, rozhodly o konečném pořadí seriálu českých poháru za rok 2015. Z loňských vítězů dokázali obhájit celkové prvenství pouze pardubický Ondřej Rolenc v singlkánoi mužů a Anežka Paloudová v kategorii singlkanoistek. Závodnice Českého Krumlova se ale letos raduje dokonce z dvojnásobného primátu, kromě singlkánoe ovládla stříbrná medailistka ze seniorského mistrovství světa ve sprintu i pořadí kajakářek nejvyšší české soutěže.

Za skokany roku můžeme označit dvojici deblkanoistů Václav Kristek - Filip Jelínek. Letošní mistři světa do třiadvaceti let v této sezoně poskočili o čtyři příčky v celkovém hodnocení ČP a po loňské páté pozici letos nenašli přemožitele (a to je co říct, když měřili síly s úřadujícími mistry světa v dlouhém sjezdu Markem Ryglem a Petrem Veselým).

JELINEK KRISTEK

Vítězové seriálu českých poháru ve sjezdu na divoké vodě za rok 2015 v kategori C2 muži Filip Jelínek (vpředu) - Václav Kristek (foto: Jan Homolka)

Dramatický souboj o vítězství v českém poháru rozhodl na umělé dráze v Českých Budějovicích ve svůj prospěch olomoucký Tomáš Slovák, který na trůnu nejlepšího českého kajakáře vystřídal Kamila Mrůzka. Dvě druhá místa v singlkánoi žen vyjela na posledních sprintech singlkanoistka Satková. Nejednalo se ale o sedmnáctiletou Martinu, která bojovala na mistrovství Evropy juniorů ve slalomu, ale o její o tři roky mladší sestru Gabrielu. Nejlepší umístění v sezoně vystřelilo brněnskou kanoistku na celkové druhé místo mezi singlířkami (před sestrou Martinou) a Gabriela převzala po Anežce Paloudové symbolický titul nejmladší závodnice v medailové trojici pořadí ČP.

SLOVAK 1

Vítěz seriálu českých poháru ve sjezdu na divoké vodě za rok 2015 v kategori K1 muži Tmáš Slovák (foto: Jan Homolka)

 

ROLENC

Obhájce vítězství v seriálu českých poháru ve sjezdu na divoké vodě za rok 2015 v kategori C1 muži Ondřej Rolenc (foto: Jan Homolka)

Výsledky ČP ve sprintu v Českých Budějovicích:
Sobotní 11. ČP ve sjezdu na divoké vodě (MČR veteránů a U23) - http://www.results.cz/results.php?lang=&param=15130W1
Nedělní 12. ČP ve sjezdu na divoké vodě - http://www.results.cz/results.php?lang=&param=15131W1
Sobotní MČR družstev ve sprintu - http://www.results.cz/results.php?lang=&param=15129W1

- Celkové pořadí ČP ve sjezdu na divoké vodě za rok 2015 ve formátu xls

 PALOUDOVA
Anežka Paloudová nejlepší česká kajakářka i singlkanoistka roku podle pořadí v eriálu českých poháru ve sjrzdu na divoké vodě za rok 2015  (foto: Jan Homolka)

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF