Kanoe.cz

Singlkanoisté jsou mistry Evropy ve sprintu. Celkem získali Češi na ME třináct medailí

C1Banja Luka 7. 6. 2015 - Mistrovství Evropy ve sjezdu zakončily v bosenské Banja Luce závody hlídek ve sprintu. Češi se radovali ze čtyř medailových umístění. Mistry Evropy se stalo trio singlkanoistů Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Vladimír Slanina. „Asi minutu před naší druhou jízdou jsme se dozvěděli, že nás nikdo neporazil a jsme mistři, i tak jsme ale chtěli zajet co nejlepší výsledek a ukázat, že si titul zasloužíme. Bylo pro nás taky trochu zadostiučení, že jsme porazili Němce, kteří nás připravili o zlato v dlouhém závodě,“ svěřil se po závodě Antonín Haleš.

Další dvě bronzové medaile přidali kajakáři (Tomáš Slovák, Richard Hála, Kamil Mrůzek) a deblkanoisté (Marek Rygel - Petr Veselý, Daniel Suchánek - Jan Jílek, Michal Šrámek -Lukáš Tomek). „Máme dvě medaile v obou závodech družstev, takže určitě spokojenost. Hlídky ve sprintu se tady na Vrbasu nejezdí jednoduše ale nám se tu dařilo. Za tři týdny je mistrovství světa ve Vídni, to bude zase něco úplně jiného, umělá velmi úzká trať do zatáčky a my bychom tam chtěli dopadnout ještě lépe než tady,“ spokojeně hodnotil mistrovství kajakář Richard Hála, který si z Bosny odváží celkem tři medaile.

C1

Vladimír Slanina, Ondřej Rolenc a Antonín Haleš - mistři Evropy ve sprintu družstev (foto Jan Homolka)

Stříbrem završili českou medailovou sbírku singlkanoistky Radka Valíková, Anežka Paloudová a Eliška Čapáková. Česká výprava veze z evropského šampionátu celkem třináct medailí a dva tituly. První zlato vyjela v dlouhém sjezdu Radka Valíková na singlu a druhou přidali singlkanoisté v závodě sprintových družstev.

Výsledky ME ve sprintu:
Nedělní závod sprintových družstev: http://www.canoebanjaluka.com/docs/sprint_team_RESULTS.pdfSobotní noční finále jednotlivců: http://www.canoebanjaluka.com/docs/Sprint_ind_Results.pdf

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF