Kanoe.cz

Rolenc s Hálou mají evropské stříbro, Valíková proeskymovala titul a bere bronz

thumb ME RoldaTři individuální medaile pro Čechy přinesl sprint na Vrbasu za umělého osvětlení. Jako první se z medaile radoval singlkanoista Ondřej Rolenc, který získal stříbro. „Celý týden jsem měl střevní problémy a tak je pro mě stříbro super. Finále mi vyšlo a první tři lodě byly fakt nasekaný. Za tři týdny je mistrovství světa, tak doufám, že to vydrží a z Vídně taky něco přivezu,“ svěřil se po závodě nad osvětleným kaňonem řeky Vrbasu Ondřej Rolenc.

Druhé stříbro přidal kajakář Richard Hála, vítěz dopolední kvalifikace. „Po několika čtvrtým místech v posledních letech jsem za medaili strašně rád. Finále mi vyšlo, nestačil jsem jenom na Slovince Žnidarčiče, který zase prokázal svou formu,“ poukazoval Hála na titul slovinského borce, který má ve své sbírce i dva tituly mistra světa.

ME Risa

Richard Hála je druhým kajakářem Evropy(foto Jan Homolka)

Blízko druhému titulu mistryně Evropy byla singlkanoistka Radka Valíková. Vítězka dlouhého sjezdu jela skvěle, ale bohužel těsně nad cílem se na proměnlivé vodě převrhla a po eskymáckém obratu zlato ztratila. „Trochu mě to mrzí, protože jsem dnes měla na víc, ale i bronzová medaile je výborná. Za tři týdny je mistrovství světa, kde bych taky chtěla uspět, ale tam to bude ještě těžší. S mistrovstvím Evropy jsem ale hodně spokojená. Zlato a bronz jsou skvělé,“ řekla Radka Valíková.

ME Radka

Bronzová singlířka ME ve sprintu Radka Valíková (foto Jan Homolka)

Výborný výsledek vyjela na Vrbasu kajakářka Eliška Čapáková. Mladá Češka zaskočila soupeřky i sebe samu vítězstvím v kvalifikaci. Ve finále tento výkon zopakovat nedokázala, ale osmé místo je příslibem do budoucna. Osmý byli při premiéře ve finále seniorské akce i deblíři Daniel Suchánek a Jan Jílek. Druhá česká singlkanoistka Anežka Paloudová dojela ve svém závodě šestá.

1.SP Liptovský Mikuláš

info LM
Online výsledky 

Záznam 1. SP
ČT Sport
po 25.6. 14:30

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF