Kanoe.cz

Juniorští sjezdaři se nominovali na MS a Satková vyjela dva domácí tituly

Mistrovstvím republiky dorostu se na řece Moravě uzavřela nominace na juniorské mistrovství světa ve sjezdu. Světový šampionát se v srpnu uskuteční ve Spojených státech amerických a Češi budou obhajovat pozici nejúspěšnější federace posledního MSJ.

Hned dva tituly mistryně republiky vyjela v dlouhém sjezdu na poklidné Moravě brněnská Martina Satková, která porazila v kajaku i singlkánoi druhou Anežku Paloudovou z Českého Krumlova. Všestranná závodnice, která loni vyjela v singlu žen šesté místo na seniorském mistrovství světa ve slalomu, letos vynechala seniorskou kvalifikaci ve slalomu a soustředí se na juniorské závody. „Jsem ráda, že jsem tady získala oba tituly, protože to vůbec nebylo jednoduché“ připomněla Satková vítězství o necelou vteřinu v kategorii kajakářek a dodala, „prázdniny budu mít dost nabité. Na mistrovství světa budu chtít obhájit alespoň některé z těch medailí, které jsem vybojovala před dvěma lety v Loferu a po návratu do Čech odjedu hned z letiště do Krakova na trénink, kde bude juniorské mistrovství Evropy ve slalomu,“ popsala svůj prázdninový plán trojnásobná juniorská mistryně světa ve sjezdu z roku 2013 Martina Satková.

Mistrovství republiky v Postřelmově jasně ovládly favorizované lodě v dalších kategoriích.  Mistrovský titul obhájil kajakář Adam Neubert, přemožitele nenašli bratři Zapletalové v deblkánoi a téměř půlminutový náskok si na desetiminutové trati vyjel singlkanoista Michal Šmoldas z Litovle. Téměř domácí borec jako jediný český kanoista vyhrál všech šest nominačních závodů a také on bude patřit k hlavním adeptům na jednu ze světových medailí. Šmoldas si navíc na mistrovství světa odjede i závod deblkanoistů spolu s oddílovým kolegou Karlem Šotolou.

Českých závodníků, kteří budou startovat ve více než jedné disciplíně, bude letos na MSJ nezvykle mnoho. Deblíři Vojtěch s Mikulášem Zapletalem se poperou o úspěch i v mužském kajaku, Anežka Paloudová s Martinou Satkovou spojí ženskou singlkánoi a kajak a dvojice Šotola - Šmoldas si střihne singl a deblkánoi. Jak moc budou tyto kombinace českým juniorům fungovat, se dozvíme na začátku srpna, kdy se pojede sjezdové mistrovství světa ve Spojených státech amerických, konkrétně v Severní Karolíně.

Výsledky MČR v dlouhém sjezdu juniorů:
MČR družstev v dlouhém sjezdu
MČR družstev v dlouhém sjezdu

Výsledky xls  - nominace na MS juniorů ve sjezdu

Kromě MČR dorostu se v neděli na stejné trati jelo i MČR žáků. Výsledky těchto mistrovských závodů naleznete na  stránkách results.cz:
individuální MČR žáků v dlouhém sjezdu
MČR žáků v závodě družstev na dlouhé trati

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF