Kanoe.cz

Mistrovství republiky ve sjezdu patřilo favoritům

Rygel-Vesely-C2Sezona sjezdařů na divoké vodě začala ve velkém stylu. Prvním důležitějším závodu roku bylo mistrovství republiky v dlouhém sjezdu na řece Kamenice. Na náročné trati, se dařilo favoritům.

V úvodní kategorii dne po zásluze vyhrál pardubický Ondřej Rolenc - aktuální mistr světa ve sprintovém závodě. „Jelo se po minutových intervalech, číslo přede mnou startoval Tonda Haleš, a už na jedné z horních rovinek jsem ho viděl a to znamenalo, že je to dobré. Tento týden jsem většinu času strávil na stavbě domu a tak jsem moc tréninku neměl, jsem tak rád, že jsem začal sezonu dobře,“ komentoval Rolenc své vítězství o více než půl minuty před druhým Halešem z Českého Krumlova.

 

Rolenc C1

Rygel Vesely C2

Také mužský kajak a deblkánoe skončily podle předpokladů. V závodě dvojic byli nejrychlejší Marek Rygel s Petrem Veselým - mistři světa v dlouhém závodě z loňského roku. Titul v kajaku bez překvapení uhájil Kamil Mrůzek. „Popravdě ani nevím, který je to titul, tuším, že tak patnáctý. Příprava u mě letos zatím nebyla ideální. Na soustředění ve Španělsku jsem měl problémy s ramenem, pak přišla viróza a po dnešním vítězství jsem si trochu oddechl,“ svěřil se Mrůzek, který zlato uhájil o necelé čtyři vteřiny před druhým Tomášem Slovákem.

Mruzek K1M

V kategorii kajakářek chyběla na startu Michaela Mrůzková, která před několika dny porodila syna. Při neúčasti největší favoritky si zlato z divoké Kamenice vyjela členka mladé sjezdové generace a mistryní republiky se stala vůbec nejmladší závodnice na startu šestnáctiletá Anežka Paloudová z Českého Krumlova.

Výsledky 1. ČP a MČR 2015  v  dlouhém sjezdu

Paloudova K1W

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF