Kanoe.cz

Světový pohár ve sjezdu na divoké vodě pod českou taktovkou

Michala Strnadová v dlouhém závodě Světového poháru porazila všechny soupeřky a získala zlatou medaili. V Anglickém Yorkshiru na řece Washburn se sešla kompletní světové špička. V konkurenci závodníků ze čtyřech kontinentů se prosadil i Kamil Mrůzek na kajaku mužů.
Z nedělního Mistrovství ČR ve Špindlerově Mlýně odcestovalo osm nejlepších závodníků. Reprezentanti ČR ve sjezdu na divoké vodě se dostali do místa konání závodů po 24 hodin dlouhé cestě. Kanoisty přivítalo typické britské počasí – přeháňky, a velký chlad.
Řeka Washburn je spíše potok. Šířka říčky je mnohdy méně než 4 metry. Start závodu byl pod přehradní nádrží, která vypouštěla  7 metrů krychlových vody za jednu vteřinu. První část tratě vedla lesíkem, kde byla spousta zatáček. Náročnost tratě zvyšovaly dva jezy. Jinak se jednalo o velmi lehkou a nenáročnou říčku. Ovšem díky úzkému korytu a hustému porostu na březích nebyla nouze o krvavé šrámy na obličejích závodníků od šlehajících větviček.  Délka závodu byla jen něco málo přes dva kilometry.
Závod ve Washburnu byl již druhým závodem Světového poháru 2005. První závod v neděli 15.5. čeští závodníci vynechali – ve stejný den bojovali o mistrovské tituly v domácím šampionátu ve Špindlerově Mlýně. Jelikož se startovní listina tvoří podle aktuálního pořadí byli naši kanoisté ve velké nevýhodě. Všichni startovali na čele svých kategorií a tím neměli absolutně přehled o průběhu závodu. Naopak za našimi vodáky startující soupeři měli dokonalé informace o jejich mezičasech.
 
 
Přes všechny obtíže se s rolí favoritky  v kategorii kajak žen vyrovnala Michala Strnadová. Před 14 dny vyhrála Kontrolní závody v rychlostní kanoistice. Minulý víkend  obhájila titul Mistryně ČR v dlouhém sjezdu. Ve středu 18.5. vyhrála další závod Světového poháru. „ Vyhrála jsem asi dvacet závodů Světového poháru. Ovšem každé vítězství potěší. Zejména když vyhraji s takovým náskokem. Dobře jsem Světové poháry rozjela, tak jen abych tak pokračovala“, podělila se  Strnadová se svými dojmy.
Vynikající je i šesté místo Kateřiny Vacíkové. Smůla jen, že neudržela medailovou pozici z mezičasu.
 
V nejpočetnější kategorii se prosadil loňský vítěz Světového poháru – Kamil Mrůzek. „Za poslední tři roky jsem nebyl v dlouhém  svěťáku hůř než na třetím místě. Jsem rád, že dneska jsem šňůru nepřerušil“, skromně podotkl Kamil Mrůzek. Druhým místem mu pohlídal pozici Aleš Marek, který porazil třetího o necelou jednu vteřinu. Pátý Tomáš Slovák porazil mimo jiné i Mistra světa z loňského roku Carla Mercatiho z Itálie. Snad jen patnáctý David Knebel trochu zaostal za očekáváním.
 
Největší překvapení závodu jsou Marek Šálek  a Jan Říha – parťáci na jedné lodi. Po dvou letech tréninku jsou na bedně v závodě Světového poháru. A přitom na vítězství jim chybělo 92 setin sekundy. 
 
 
           
„První závod ukázal, že se s námi musí počítat. Vidím zde dvě pozitiva. Zkušení závodníci udrželi své pozice na čele výsledkových listin. Ale hlavní je, že se k nim přidávají další. Jmenujme i Tomáše Slováka na pátém místě v kajaku mužů a šestou Kateřinu Vacíkovou. Našich sedm lodí vybojovalo čtyři medaile což je bilance, kterou nám může zbytek závodního pole jen závidět“, hodnotil reprezentační trenér Robert Knebel.
 
 
Výsledky druhého závodu Světového poháru – Washburn 18.5.2005
Kajak žen
1. Michala Strnadová (CZE)             7:12,39
2. Nathalie Leclerc (FRA)                     7:20,67
3. Alexandra Heidrich (GER)                7:23,20
.....................................................................................................................
6. Kateřina Vacíková (CZE)              7:29,52
 
C2 muži
1. Cyril Leblond – David Silloto (FRA)              7:29,68
2. Christian Andree – Patrick Driesch (GER)   7:30,56
3. Šálek Marek – Jan Říha (CZE)                7:30,60
 
K1 muži
1. Kamil Mrůzek (CZE)             6:42,98
2. Aleš Marek (CZE)                 6:44,34
3. Arnaud Hybois (FRA)              6:45,22
......................................................................................................................
5. Tomáš Slovák (CZE)              6:48,49
15. David Knebel (CZE)             6:55,04
 
 
Všechny výsledky k nahlédnutí zde 
 
Z pravidel Světových pohárů
Každý rok se pořádá šest závodů Světového poháru ve sjezdu na divoké vodě. Vždy se jedná o tři závody ve sprintu a tři závody v dlouhém závodě. Do celkového hodnocení Světového poháru se započítávají čtyři nejlepší výsledky každého závodníka.
Kalendář závodů SP 2005
15.5. – Notingham (Anglie) – sprint
18.5. – Washburn (Anglie) – dlouhý sjezd
21.5. – Limerick (Irsko) – sprint
22.5. – Limerick (Irsko) – dlouhý sjezd
28.5. – Bala (Wales) – sprint
29.5. – Bala (Wales) – dlouhý sjezd

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF