Kanoe.cz

Michala Strnadová opět kraluje na divoké vodě

Michala Strnadová (Bohemians Praha), Lukáš Uncajtík (Obal Pardubice) a dvojice Šálek – Říha (Bohemians - Praha Klášterec nad Ohří) zvítězili v obou závodech českého poháru. Jeho první dějství se o tomto víkendu odehrálo na řece Kamenici u Tanvaldu. V sobotu se jel dvoukolový sprint a v neděli byl na programu dlouhý, neboli klasický sjezd. Na velice náročné trati se jelo i o nominaci na červencové mistrovství Evropy, které se koná na francouzské řece Chalaux.

Suverénně vstoupila do sezóny kajakářka Michala Strnadová. Ta po loňském výpadku, kdy se věnovala rychlostní kanoistice, se opět vrátila na divokou vodu a znovu kralovala. Nejlepší kajakářka světa posledních let nenechala nikoho na pochybách a s přehledem zvítězila jak v sobotním sprintovém závodě, tak i v nedělním klasickém sjezdu.

Míša Strnadová - dlouhý sjezd na Kamenici

Stejně se dařilo i Lukáši Uncajtíkovi na sigl kánoi

Lukáš Uncajtík - sobotní sprint na Kamenici

a debl kanoistům Marek Šálek – Jan Říha .

Víkendové slunečné počasí přilákalo do údolí Kamenice mnoho turistických vodáků a diváků. Spolu s prvními závody seriálu ČP se jely i raftové závody a tak na řece bylo skutečně plno.

„Možná se to zdá dost tvrdé na začátku dubna jezdit na vodu, ale nám nic jiného nezbývá. Nominace musí být uzavřena v půlce května a navíc v pozdějších termínech by mohly být problémy s vodou. U nás jsme bohužel odkázáni na tání sněhu na horách. Navíc sjezdaři musí, stejně jako ostatní vrcholoví sportovci, trénovat celoročně a tak nás vyhání z řek jenom led“ pousmál se trenér seniorské reprezentace ve sjezdu na divoké vodě Robert Knebel.


David Knebel

P.S. Výsledky z prvního ČP ve sprintu

Výsledky druhého ČP v dlouhém sjezdu

David Knebel
V případě jakýchkoliv Vašich dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Tel: 776780172 nebo Email

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF