Kanoe.cz

Mezinárodní kanoistický maratón Ardeche

V překrásné podzimní Provance zakončili sjezdaři na divoké vodě úspěšnou sezónu. Po zisku třech medailí na Mistrovství světa a dvou celkových vítězstvích ve Světovém poháru uspěli i na maratonské trati.

V Ardeche byla letos rekordní účast. Bylo rozdáno vše tisíc startovních čísel a na startu bylo dva tisíce lidí. Hned po startu je málo vídaná tlačenice – ze startovní čáry pro kajaky startuje okolo pětiset lodí. Malé zaváhání a člověk je napříč řekou a přes loď mu přejíždí další a další lodě. I letos nebyla nouze o eskymácké obraty a koupele.

Někteří sjezdoví reprezentanti neodhadli situaci a start vůbec nestihli. Byl totiž o sedm minut dříve. A tak Kamil Mrůzek vystartoval snad úplně poslední. Ovšem zvýšeným úsilím předjížděl jednu loď za druhou. Do cíle nestihl předjet pouze jednoho soupeře a tak to byl zatím největší úspěch českého kajakáře – druhé místo. Záda mu kryl David Knebel na třetím místě – ten zase zaujal svým oblečením. Teplota vzduchu byla asi 8 stupňů a foukal vítr o rychlosti až 80 km/h a David Knebel startoval jen ve vestě a ruce mu kryly „pytlíky“. Na pátém místě skončil Tomáš Zástěra, osmý Aleš Marek, a desátý byl Tomáš Slovák. Na kajaku juniorů byl nejlepší Karel Slepica – věkem ještě dorostence mladší porazil všechny i o dva roky starší soupeře. Na druhém místě byl Martin Kobliha a čtvrtý byl Šimon Pelikán.

Do sjezdového družstva se snad na delší dobu vrátila Michala Strnadová. Na startu se dobře zorientovala a držela si až do cíle bronzovou pozici. Před ní skončili dvě závodnice na rychlostní lodi – takže podobně jako Kamil Mrůzek, byla nejrychlejší na sjezdové lodi. Hned za Míšou byla v cíli Lenka Lagnerová.

V kategorii singlkanoistů nám největší radost udělal Jakub Vlček, který dokázal vyhrát v kategorii juniorů. Na druhém místě byl Bukna Lukáš a na třetím místě pak Karel Soukeník. Kategorie juniorských kanoistů byla v české režii.

Jediné vítězství v dospělé kategorii urvali Roman Mornštějn a Petr Veselý na debl kanoi. Předjeli na trati všechny soupeře a obhájili loňský triumf. V juniorské kategorii jim zdatně sekundovali Marek Šálek a Jan Říha, kteří vyhráli.

Celkově se sjezdaři představili ve velmidobré formě a naznačili, že kvalitní výkony by jsme od nich mohli očekávat i v roce 2005, kde vrcholem jejich snažení bude Mistrovství Evropy koncem července ve Francii na řece Chalaux.

 

Robert Knebel

Vedoucí trenér RD sjezd

1.SP Liptovský Mikuláš

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF