Kanoe.cz

Premiérový závod veteránů na MS - Karlových Varech

Premiérou a novinkou programu MS ve sjezdu v Karlových Varech byl nově i neoficiální závod Mistrovství světa veteránů, nazvané pořadateli Masters international Race. Závod se konal na trati Březová – Poštovní dvůr ve stejném časovém pořadu jako sprintový závod dospělých, a zůstal malinko stranou a to jak zájmu diváků, tak i zájmu médií. Naše závodníky to nijak nemrzelo a tím byly výkony našich veteránských závodníků zajímavější. Na startu v Březové se sešlo celkem 92 závodníků ze 16 zemí světa, startujících ve čtyřech lodních a třech věkových kategoriích.
Do hlavního závodu se mohlo kvalifikovat pouze 20 nejlepších veteránských jezdců z každého zúčastněného státu, proto se i naši veteráni museli nejdříve utkat v těžkých nominačních bojích na řece Otavě, ze kterých bylo vybráno dvacet statečných, kteří přijeli na řeku Teplou bojovat o nejcennější medaile.
Naši závodníci se soupeřů nezalekli a nezůstali nijak stranou za výkony svých mladších kolegů. Prvními, kdo se na nejobtížnější úsek hlavního závodu vydali, byly kajakáři, kde jsme měli nejpočetnější zastoupení. V opravdu těžké konkurenci kajakářů jsme v kategorii Grand Masters získali zásluhou Jaroslava Horyny stříbrnou medaili a v kategorii Senior Masters vybojoval Bohumil Hrabec také stříbrnou medaili. V závodě deblkanoí jsme s velkým náskokem a po stabilním výkonu posádky Bubeníček – Herman získali naši první zlatou medaili. V kategorii C2 Senior Master se ze třetího místa radovala posádka Herzán – Netopil složená ze současných výborných raftových závodníků. V kategorii singlkanoistů boj o zlato zůstal v držení českých závodníků. Honza Šťastný získal zaslouženě zlato, následován svým dlouholetým soupeřem Standou Hajským, který bral stříbro. Poslední a nejúspěšnější kategorií byl kajak žen, kde jsme získali kompletní sadu medailí. Zásluhou výborného výkonu Jany Lagnerové zlatou medaili, doplněnou třetím místem Marie Benešové. Další pěkné třetí místo v kategorii žen obsadila populární slalomářka Zdenka Grossmannová a poslední stříbrnou medaili do sady kajakářek dodala Jitka Legátová v kategorii Grand Master.
Jak je z uvedených výsledku patrno, nezaostali naši veteráni nijak za výkony svých mladších kolegů a staly se ziskem 3 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzových medailí zcela jednoznačně nejúspěšnějším státem neoficiálního MS veteránů ve sjezdu.
Závěrem bych rád poděkoval všem reprezentujícím veteránům za jejich vynikající výkony a popřál jim hodně zdraví do další tréninkové práce.
 
Chrudoš
 
        

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF