Kanoe.cz

Sjezdařka Barbora Dimovová oceněná zlatým pádlem na World Paddle Awards přepisuje historii

3Česko slaví historický úspěch. To, co se nepovedlo Hradilkovi, Kudějové, Přindišovi ani Prskavcovi, povedlo se o víkendu jen sedmnáctileté sjezdařce z Litovle. Barbora Dimovová vyhrála prestižní cenu World Paddle Awards jako nejlepší juniorská závodnice roku 2017 ve vodáckých sportech. Tato cena tak putuje poprvé do České republiky. V dalších kategoriích byl nominován i kajakář Vít Přindiš, nebo rychlostní kanoista Josef Fuksa starší.

Jen Dimovová nakonec ale dokázala letošní nominaci přeměnit na vítězství. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu 24. února 2018 v dánském Silkeborgu.
„Je to velmi speciální moment nejen pro mě, ale i pro všechny, co mně podporují,“ děkovala na slavnostním večeru Dimovová. „Velké díky patří reprezentačnímu trenérovi Robertu Kneblovi a mému tátovi, který mě trénuje, za to, že mě dokázali připravit na velké závody. Sedět u stolu vedle Jessicy Foxové a ostatních legend, je to pro mne velký zážitek,“ těšila se talentovaná sjezdařka.

4Nejvýraznějšími osobnostmi letošního roku na vodě s oceněním World Paddle Awards 2017 se v dalších kategoriích stali Jessica Foxová (Sportovkyně roku), Peter Kauzer (Sportovec roku), Finn Larsen (za celoživotní přínos sportu) nebo Nina Jelenc (za média) nebo Dennis Newton (trenérství).
Organizační tým mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu v Pau, Francie, získal cenu v kategorii Industry Professional of the Year. Volba těch nejlepších probíhala v několika kolech. Nejdříve hlasováním na webu a pak vyhodnocením odbornou komisí. Všichni vítězové obdrželi cenu – zlaté pádlo.

Sedmnáctiletá závodnice TJ VS Litovel je překvapením sezóny a velkým talentem. Čtvrtá ze seniorského šampionátu v Pau dominovala ve většině juniorských závodů K1 žen ve sjezdu na divoké vodě. Teprve 17 letá kajakářka TJVS Litovel Barbora Dimovová při svém prvním startu na seniorském mistrovství světa ve francouzském Pau zazářila a umístila se na fantastickém 4. místě a od medaile ji dělilo pouze půl sekundy. Po zlaté medaili z mistrovství světa juniorů ve sprintu, to byl pro mladou závodnici zlomový a skvělý výsledek.

Výsledky WPA 2017: http://www.worldpaddleawards.com/news/2017-world-paddle-awards-winners-announced

Vizitka: Barbora DIMOVOVÁ - K1 ženy, sjezd
Datum narození: 18. 10. 2000, Olomouc
Trenér/Klub: Keno Dimov / TJ VS Litovel
Záliby: Mary Kay lady, běh, vaření.
Úspěchy: Aktuální juniorská mistryně světa ve sprintu (Murau, AUT). Dále pak 2. místo v dl. sjezdu 2017 (Murau, AUT), 3. místo ve sprintu na SP (Muotha, SUI), celkově 4. místo v SP 2017, 4. místo MS ve sprintu (Pau, FRA).

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF