Kanoe.cz

Prskavec opět favoritem ankety Kanoista roku na divoké vodě 2016

prskavec kanoista roku galerie 980Kdo se letos stane nejlepším kanoistou na divoké vodě za rok 2016? Obhájí už potřetí v řadě titul kajakář Jiří Prskavec? Bude sjezdařům kralovat opět všestranná Martina Satková? Anketa Českého svazu kanoistiky pro závodníky na divoké vodě právě probíhá.

V olomouckém BEA centru se v sobotu 26. listopadu opět rozhodně o tom, kdo se stane pomyslným vodáckým králem za uplynulou letošní sezonu. V hlasování funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů bude opět favoritem obhájce titulu a olympijský medailista z Ria kajakář Jiří Prskavec. Anketa probíhá online na webových stránkách do 15. listopadu http://www.kickthewaves.com/anketa.

VODNÍ SLALOM

V kategorii slalomářů seniorů nechybějí v desítce nominovaných jména všech našich olympioniků. Vítězslav Gebas, Kateřina Kudějová i dvojice Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem budou bojovat o místa v nejlepší trojce, ale jasným favoritem by měl být jediný olympijský medailista z Ria. Bronzový Jiří Prskavec si letos připsal i titul mistra Evropy v Liptovském Mikuláši a na domácí trati v Troji vyhrál Světový pohár. První trojku by ale měl atakovat i kanoista Lukáš Rohan, kterému se letos povedly dvě individuální stříbra na MS a ME do 23 let. Šanci má také celkově druhý muž letošního světového poháru kajakář Vít Přindiš, nebo medailisté z ME na Slovensku Vavřinec Hradilek i Kateřina Hošková.

Kategorie juniorů je mezi slalomáři celkem vyrovnaná. Šanci mají všichni medailisté z juniorských šampionátů. Dobře se letos vedlo singlkanoistům, kdy Matyáš Lhota vybojoval titul juniorského mistra Evropy v Solkanu a z MS v Krakově dovezl stříbro. Juniorská mistryně světa z Krakova kanoistka Tereza Fišerová přidala na MEJ bronz. Bronzový ze Solkanu Václav Chaloupka může také zabodovat, stejně jako juniorští mistři světa v C2 Albert Kašpar a Vojtěch Mrůzek.

SJEZD senioři
Čeští sjezdaři mají za sebou velmi úspěšnou sezónu a dalo by se říct, že v slabších letech, by kterýkoliv z níže zmíněných byl jasným vítězem. Ale v konkurenci, která mezi českými sjezdaři v posledních letech vznikla, je velmi těžké zvolit toho nejlepšího z nejlepších.

V kategorii seniorů má velkou šanci na vítězství singlkanoista Ondřej Rolenc, který získal už podruhé ve své kariéře titul individuálního mistra světa. K tomu ještě připojil bronz z dlouhého závodu a dvě zlaté medaile ze závodů družstev. Tuhý boj ale svede s brněnskou vycházející hvězdou Martinou Satkovou, která letos na seniorském sjezdovém šampionátu získala také individuální titul mistryně světa ve sprintu a k tomu ještě stříbro z dlouhého sjezdu na C1 a několik dalších skvělých výsledků na K1. U Martiny ještě nesmíme opomenout její triumf na světovém poháru v Pau, kde získala ze 4 závodů, 3 zlaté medaile. Loni vyhrála juniorskou i seniorskou anketu a letos je také nominována v globální anketě World Paddle Awards.

Této dvojici bude na záda dýchat další sjezdová ‚univerzální závodnice‘ Anežka Paloudová, která stejně jako Martina závodí jak v kajaku, tak na singlkanoi. Právě na singlu letos Anežka získala mezi seniory titul mistryně světa v dlouhém sjezdu.

Stupně vítězů mezi seniory samozřejmě ale nejsou ještě tak jasné, protože do hry vstupuje i další vynikající singlkanoista Vladimír Slanina, který si z letošního šampionátu odvezl svou první seniorskou individuální medaili a to konkrétně bronz ze sprintu. K tomu přidal 4. místo v dlouhém sjezdu a dvě zlata v závodě hlídek. Do karet mu mohou hrát také dvě vítězství v závodě světového poháru ve slovinském Celje, kde nedal soupeřům absolutně žádnou šanci.

JUNIOŘI sjezd
Mezi juniory jsou pravděpodobně adepty na titul tři, a to ještě vyrovnanější, než mezi seniory. Opět se tady bude rozhodovat mezi už výše zmíněnými děvčaty, kterým se pokusí prvenství ukrást jeden kanoista. Nejlepší vyhlídky má Martina Satková, která si z juniorského mistrovství Evropy odvezla neuvěřitelných pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. V závěsu za ní je Anežka Paloudová se třemi zlatými a třemi stříbrnými a Michal Šmoldas se dvěma zlatými z individuálních závodů a stříbrem a bronzem z hlídek. Nutno ale říci, že Michal na rozdíl od dívek startoval jen v jedné kategorii, tudíž jeho medailová bilance je také maximální, jakou mohl získat, tedy čtyři ze čtyř.

Hlasujte na http://www.kickthewaves.com/anketa

Výsledky 2015:
Kanoista roku 2015: 1. Prskavec (K1) 197 b., 2. Kudějová (K1) 145, 3. Satková (K1 a C1) 44.

Slalom
Senioři: 1. Prskavec 196, 2. Kudějová 148, 3. Hošková (C1) 51.

Junioři: 1. Chaloupka (C1) 158, 2. Maikranz (K1) 80, 3. Matějka, Větrovský (C2) 78.

Sjezd
Senioři: 1. Satková 111, 2. Paloudová (K1 a C1) 94, 3. Hála (K1) 92.

Junioři: 1. Satková 173, 2. Neubert (K1) 109, 3. Šmoldas (C1 a C2) 87.

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF