Kanoe.cz

Prskavec opět favoritem ankety Kanoista roku na divoké vodě 2016

prskavec kanoista roku galerie 980Kdo se letos stane nejlepším kanoistou na divoké vodě za rok 2016? Obhájí už potřetí v řadě titul kajakář Jiří Prskavec? Bude sjezdařům kralovat opět všestranná Martina Satková? Anketa Českého svazu kanoistiky pro závodníky na divoké vodě právě probíhá.

V olomouckém BEA centru se v sobotu 26. listopadu opět rozhodně o tom, kdo se stane pomyslným vodáckým králem za uplynulou letošní sezonu. V hlasování funkcionářů, trenérů, závodníků a novinářů bude opět favoritem obhájce titulu a olympijský medailista z Ria kajakář Jiří Prskavec. Anketa probíhá online na webových stránkách do 15. listopadu http://www.kickthewaves.com/anketa.

VODNÍ SLALOM

V kategorii slalomářů seniorů nechybějí v desítce nominovaných jména všech našich olympioniků. Vítězslav Gebas, Kateřina Kudějová i dvojice Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem budou bojovat o místa v nejlepší trojce, ale jasným favoritem by měl být jediný olympijský medailista z Ria. Bronzový Jiří Prskavec si letos připsal i titul mistra Evropy v Liptovském Mikuláši a na domácí trati v Troji vyhrál Světový pohár. První trojku by ale měl atakovat i kanoista Lukáš Rohan, kterému se letos povedly dvě individuální stříbra na MS a ME do 23 let. Šanci má také celkově druhý muž letošního světového poháru kajakář Vít Přindiš, nebo medailisté z ME na Slovensku Vavřinec Hradilek i Kateřina Hošková.

Kategorie juniorů je mezi slalomáři celkem vyrovnaná. Šanci mají všichni medailisté z juniorských šampionátů. Dobře se letos vedlo singlkanoistům, kdy Matyáš Lhota vybojoval titul juniorského mistra Evropy v Solkanu a z MS v Krakově dovezl stříbro. Juniorská mistryně světa z Krakova kanoistka Tereza Fišerová přidala na MEJ bronz. Bronzový ze Solkanu Václav Chaloupka může také zabodovat, stejně jako juniorští mistři světa v C2 Albert Kašpar a Vojtěch Mrůzek.

SJEZD senioři
Čeští sjezdaři mají za sebou velmi úspěšnou sezónu a dalo by se říct, že v slabších letech, by kterýkoliv z níže zmíněných byl jasným vítězem. Ale v konkurenci, která mezi českými sjezdaři v posledních letech vznikla, je velmi těžké zvolit toho nejlepšího z nejlepších.

V kategorii seniorů má velkou šanci na vítězství singlkanoista Ondřej Rolenc, který získal už podruhé ve své kariéře titul individuálního mistra světa. K tomu ještě připojil bronz z dlouhého závodu a dvě zlaté medaile ze závodů družstev. Tuhý boj ale svede s brněnskou vycházející hvězdou Martinou Satkovou, která letos na seniorském sjezdovém šampionátu získala také individuální titul mistryně světa ve sprintu a k tomu ještě stříbro z dlouhého sjezdu na C1 a několik dalších skvělých výsledků na K1. U Martiny ještě nesmíme opomenout její triumf na světovém poháru v Pau, kde získala ze 4 závodů, 3 zlaté medaile. Loni vyhrála juniorskou i seniorskou anketu a letos je také nominována v globální anketě World Paddle Awards.

Této dvojici bude na záda dýchat další sjezdová ‚univerzální závodnice‘ Anežka Paloudová, která stejně jako Martina závodí jak v kajaku, tak na singlkanoi. Právě na singlu letos Anežka získala mezi seniory titul mistryně světa v dlouhém sjezdu.

Stupně vítězů mezi seniory samozřejmě ale nejsou ještě tak jasné, protože do hry vstupuje i další vynikající singlkanoista Vladimír Slanina, který si z letošního šampionátu odvezl svou první seniorskou individuální medaili a to konkrétně bronz ze sprintu. K tomu přidal 4. místo v dlouhém sjezdu a dvě zlata v závodě hlídek. Do karet mu mohou hrát také dvě vítězství v závodě světového poháru ve slovinském Celje, kde nedal soupeřům absolutně žádnou šanci.

JUNIOŘI sjezd
Mezi juniory jsou pravděpodobně adepty na titul tři, a to ještě vyrovnanější, než mezi seniory. Opět se tady bude rozhodovat mezi už výše zmíněnými děvčaty, kterým se pokusí prvenství ukrást jeden kanoista. Nejlepší vyhlídky má Martina Satková, která si z juniorského mistrovství Evropy odvezla neuvěřitelných pět zlatých a jednu stříbrnou medaili. V závěsu za ní je Anežka Paloudová se třemi zlatými a třemi stříbrnými a Michal Šmoldas se dvěma zlatými z individuálních závodů a stříbrem a bronzem z hlídek. Nutno ale říci, že Michal na rozdíl od dívek startoval jen v jedné kategorii, tudíž jeho medailová bilance je také maximální, jakou mohl získat, tedy čtyři ze čtyř.

Hlasujte na http://www.kickthewaves.com/anketa

Výsledky 2015:
Kanoista roku 2015: 1. Prskavec (K1) 197 b., 2. Kudějová (K1) 145, 3. Satková (K1 a C1) 44.

Slalom
Senioři: 1. Prskavec 196, 2. Kudějová 148, 3. Hošková (C1) 51.

Junioři: 1. Chaloupka (C1) 158, 2. Maikranz (K1) 80, 3. Matějka, Větrovský (C2) 78.

Sjezd
Senioři: 1. Satková 111, 2. Paloudová (K1 a C1) 94, 3. Hála (K1) 92.

Junioři: 1. Satková 173, 2. Neubert (K1) 109, 3. Šmoldas (C1 a C2) 87.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF