Kanoe.cz

Kudějová bronzová na ME v Markkleebergu

 MG 0535Kajakářka Kateřina Kudějová vybojovala bronzovou medaili na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v německém Markkleebergu. Štěpánka Hilgertová vybojovala po nešťastném protočení na předposlední, pro český tým zakleté 22. brance osmé místo. Ve finále ME ale byla naposledy v roce 2010 v Čunovu, kde skončila pátá.

 Čistá jízda pomohla 25leté kajakářce k zisku první seniorské individuální medaili. „Dneska byla trať pro mne obzvlášť těžká. Jsem nějaká nemocná, bylo mi blbě, takže jsem byla ráda, že jsem to vůbec sjela. Musím říct, že když mi je blbě, tak ty jízdy jsou obvykle dobrý, ale dneska to byl extrém, takže jsem ráda, že to dopadlo takhle,“ popsala svůj stav Kudějová. Oslavu neplánuje: „Čeká mě postel, čaj, film a příprava na státnice na VŠE, které mám za dva týdny. Při nominaci jsem se učila do dvou do rána, pak jsem jela závod, tady jsem ty dva dny před závody kolem půlnoci a unavuje to dost. Škola je důležitá, voda mě nemůže živit furt, jednou skončím a chci mít druhou možnost.“

Štěpánka Hilgertová řekla po zisku osmého místa: „Dala jsem do toho všechno, zradil mě, jako nejednoho závodníka tady, ten závěr trati. Asi by se mi s tím smiřovalo snáz, kdybych ho předtím nezajela třikrát úplně luxusně na pocit. Před tou poslední jízdou jsme si říkali: trošičku víc vyjet, aby mě to v závěru víc propustilo. Nějak to nefungovalo. Jak jsem se vyhýbala tyčce, tak tam přišel ten eskymák. Takže si spíš vyčítám, že jsem to nejela na svůj pocit jako ty tři předchozí jízdy a myslím si, že kdybych to zajela jak předtím, dopadlo by to trošičku jinak. Takže je to takové ponaučení: když ti něco jde, tak se to nesnaž vylepšovat.

Mezi deblíři se do finále probojovala jen dvojice Jonáš Kašpar – Marek Šindler ze třetího místa v semifinále. Ve finále se jim už tolik nedařilo a skončili desátí. Dvojice Karlovský – Jáně skončila v semifinále na nepostupovém 19. místě.

Oficiální stránky závodu: www.slalomeuro2015.com
Výsledky: www.canoeliveresults.com

Foto: Jan Homolka

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF