Kanoe.cz

Fišerová mistryní Evropy do 23 let, Beková mezi juniorkami na kajaku. Pět individuálních kovů z MEJ

fiserova cilV sobotu (6. 7.) pokračovalo mistrovství Evropy ve vodním slalomu juniorů a závodníků do 23 let v Areálu Ondreje Cibáka v Liptovském Mikuláši individuálními kláními kajakářek a singlkanoistů. Přibylo dalších skvělých pět individuálních kovů. Tereza Fišerová se postarala o největší překvapení na kajaku. Zlato i pro juniorku Kateřinu Bekovou.

Dalších pět individuálních medailí přibylo v sobotu na ME juniorů a závodníků do 23 let v Liptovském Mikuláši. Zlato veze kajakářka Tereza Fišerová a Kateřina Beková, stříbra Martin Kratochvíl a Antonie Galušková a bronz Adam Král.

fiserova cil1Až tři české kajakářky se utkaly ve finále kategorie do 23 let, včetně seniorské mistryně Evropy Amálie Hilgertové. I ta nakonec ale musela sklonit hlavu před skvělým výkonem specialistky na singlkanoe Terezy Fišerové. Ta pokořila všechny specialistky na kajaku časem pod 100 vteřin 99,17 s, jako jediná z top desítky. Hilgertová těsně pod pódiem na čtvrtém místě a Gabriela Satková desátá.

„Je to něco neuvěřitelného. Šla jsem do toho s tím, že to chci sjet tak, abych byla spokojená. A to, že je z toho zlato a porazila jsem všechny kajakářky – tomu stále nevěřím. Já jsem singlířka a kajak jezdím jako doplňkovou disciplínu. Tohle to určitě nezmění. Stihla jsem tady jen dva a půl tréninku na kajaku a na tu půlku mně trenér vyhnal. Skloubit tyto dvě disciplíny – nečekala jsem, že to bude tak náročné. Po včerejšku, kdy jsme jely hlídky v obou kategoriích, jsem dnes byla už dost unavená. Na singlu se stále cítím silnější a tím, že jsem si vyjela dnes finále, už to byl pro mě splněný cíl,“ řekla zlatá kajakářka Fišerová.

bekova cilAž dvakrát to v sobotu zacinkali v kategorii juniorů singlkanoistů díky stříbru Martina Kratochvíla a bronzu Adama Krála. Francouz Senechault je za sebou nechal o 4,79 s.

„Ty emoce jsou úplně úžasné, nikdy bych neřekl, že se mi to může podařit hned na mém prvním startu na ME. Ta poslední jízda byla v podstatě bez chyby,“ těšil se Kratochvíl.
„Já jsem strašně rád za bronz a myslím, že to nikdo nečekal. Já jsem byl nuž rád za to finále a ta medaile je úplný bonus navíc,“ dodal Král.

Singlkanoisté v kategorii C1 muži do 23 let zůstali letos bez evropského kovu. Loňský mistr světa do 23 let Václav Chaloupka po napínavém semifinále dojel ve finále čtvrtý, Vojta Heger se v sobotním závodu dokázal probojovat na sedmé místo. Zlato pro Francii díky Nicolasi Gestinovi.

K1 ženy juniorky přinesly další medailovou radost a titul Kateřiny Bekové před stříbrnou Antonii Galuškovou, které opanovaly závod i před jeden šťouch. Právě šťouch připravil o kompletní české pódium Lucii Nesnídalovou na bramborové pozici.

Kral„Vůbec nevím, čím to bylo, ale jelo se mi fakt skvěle a docela se mi dařilo i pádlovat. Ťukla jsem, což mně docela i mrzelo, ale vyšlo to i tak, takže super. S holkami jsme si přály, abychom tam byly všechny tři, ale dobře jsme poladily, koukli jsme Scary Movie a vyšlo to dobře,“ popsala mistryně Beková.

„Jsem hrozně spokojená, protože mezi druhým a třetím místem to bylo hodně těsné, a také je to můj poslední juniorský evropský šampionát. Takže je to krásné ukončení. Ráda bych se na MSJ dostala do finále a možná také zabojovala o medaili, ale uvidíme. Na kajaku jsme sakra dobré,“ řekla stříbrná Galušková.

Martin KratochvilV neděli bude šampionát ukončen semifinálovými a finálovými jízdami kajakářů a singlkanoistek v obou věkových kategoriích.

Foto: Alena Ceplová

Tým U23: http://kanoe.cz/zavodnici/slalom/144-zavodnici/7972-reprezentace-2019-vodni-slalom-u23

Tým juniorů: http://kanoe.cz/zavodnici/slalom/144-zavodnici/8029-reprezentace-2019-vodni-slalom-juniori
Výsledky: http://siwidata.com/canoelive/#/live/eca/1489

Facebook českého týmu: https://www.facebook.com/canoeaslalomteam

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF