Kanoe.cz

Ocenění Trenér roku 2018: Luboš Hilgert do síně slávy

hilgertoviNa slavnostním večeru UNIQA Trenér roku 2018 vstoupilo do síně slávy 13 osobností. Mezi nimi nechyběl ani výrazný zástupce vodních slalomářů, Luboš Hilgert. Titul trenéra roku si odnesl kouč Ester Ledecké Tomáš Bank. V kolektivních sportech zvolila trenérská akademie Českého olympijského výboru basketbalového trenéra Ronena Ginzburga.

Trenéra roku volí členové Unie profesionálních trenérů, která je součástí České trenérské akademie, složky ČOV.

IMG 4438Do Síně slávy bylo uvedeno třináct osobností a rozšíří tak téměř šest desítek trenérů z minulých let, kteří pomohli českých sportovcům k řadě velkých úspěchů. Na galavečeru UNIQA Trenér roku 2018 do Síně slávy vstoupili (v abecedním pořadí): Emil Brzoska (vzpírání), Stanislav Frühauf (běžecké lyžování), Milan Janoušek (biatlon), Jan Karger (basketbal), Josef Pešice (fotbal – in memoriam), Luboš Hilgert (kanoistika), Václav Drbohlav (jachting – in memoriam), Petr Přikryl (plavání), Ludvík Vyhnanovský (stolní tenis – in memoriam), Jindřich Kozubek (skoky na trampolíně), Miroslav Nekola (volejbal), Jaroslav Holík (lední hokej – in memoriam), Miroslav Pospíšil (basketbal).

Mezi nominovanými jednotlivci soutěžil za vodní slalom také šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Luboš Hilgert (narozen 25. října 1960 v Praze) přitom v rozhovoru pro Rozhlas.cz přiznává, že se nikdy za profesionálního trenéra nepovažoval – vzešlo to spíše hilgertova stepanaze situace, než že by šlo o životní zaměstnání. Poté, co přestal závodit, vrhl se na dráhu trenéra a jeho manželka Štěpánka se pod jeho vedením stala jednou z českých sportovních ikon. „Nyní do loděnice tolik nezavítávám, víc mi vyhovuje, že zodpovědnost mám jenom za sebe, ne za svěřence,“ říká s tím, že největší potíže mu dělalo, když za jeho chybu doplácel někdo jiný.

Partnerem slavnostního galavečera Trenér roku je již druhým rokem pojišťovna UNIQA, která dlouhodobě podporuje sport, například i vodní slalom a jeho osobnosti.

Za Český svaz kanoistů Luboši Hilgertovi a všem oceněným blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v další kariéře i osobním životě.


S použitím informací ČOV www.olympic.cz

Foto: Eduard Erben a archiv ČSK

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF