Kanoe.cz

Stříbrné singlkanoistky a bronzoví kajakáři. První medaile z mistrovství světa v Riu de Janeiro

 MG 5359Mistrovství světa ve vodním slalomu (25. – 30. září 2018) na olympijském kanálu v Riu de Janeiro zná první medailisty. Šampionát odstartovaly závody týmů a české barvy vybojovaly stříbro a bronz. Hlídka singlkanoistek ve složení Fišerová, Satková a Havlíčková o místo vylepšily loňský výsledek z Pau. Naopak, o dvě místa si pohoršili loni zlatí kajakáři Prskavec, Přindiš a Tunka.

Zlato si v kategorii týmů vybojovaly singlkanoistky i kajakáři Velké Británie. Ale stříbrná hlídka českých singlkanoistek neskrýval po dojetí radost. „Je to úžasné,  MG 5331že jsme to takto zvládly. Měla jsem pocit od začátku až do cíle, že mi holky hrozně tlačí na zadek a že vůbec nestíhám ujíždět a nedržím tu stopu, ale nakonec jsme všechny z toho měly dobrý pocit,“ řekla Tereza Fišerová.

Pro juniorku Gabrielu Satkovou jde o první velkou medaili ze seniorského MS. „Cítím se úplně úžasně, myslím, že to ani nemůže být lepší. Pro mě je to velký úspěch a skvělý začátek mistrovství světa. Myslím, že už nemůžu odjet domů se zklamáním,“ řekla Gabriela Satková, která tak následuje svojí starší úspěšnou sestru Martinu.

„Poprvé jsem jela na třetí pozici v hlídce, takže to bylo pro mě nové,“ dodala nejzkušenější Kateřina Havlíčková. Celkem jsem si to užívala, protože jsem v  MG 5472podstatě jen odpočívala a divala se, jak holky jedou. Pak jsem čekala na svoji chvíli v poslední protivodě, kde jsem to měla za úkol nepodjet a to se mi povedlo. V cíli jsem si myslela, že to bude konečně stačit na zlato, ale tak si budeme muset počkat na příští rok,“ dodala Havlíčková, která tak vybojovala poprvé medaili v roli maminky.

Loni zlatí kajakáři přidali následně bronz. „Myslím, že už jsme v tomto složení sehraní. Doteď jsme měli myslím sérii pěti titulů v řadě. Teď jsme ji bohužel přerušili. Nicméně si myslím, že jsme podali zase velmi dobrý výkon. Byla ale škoda, že jsem špatně odhadl situaci v sedmé brance a špatně mi tam vyšla voda. Dopsali nám tam teď jeden šťouch a tím pádem jsme bronzoví. Kdybych to dokázal lépe vyhodnotit, tak by tam ta šance byla lepší a těch pár setinek i ten šťouch bychom dokázali stlačit. Jinak týmy jezdím strašně rád a rád pak sdílím tu radost s klukama. Jestli jsem tady byl třetí na olympiádě a teď v závodě týmů, to nevím, jestli je nějaká symbolika, prostě to tak asi mělo být a věřím, že se mi to povede v individuálním závodě,“ popsal zklamaně Jiří Prskavec. Zlatou medaili bere tedy Velká Británie a stříbro Polsko.

„Bohužel Ondrovi nevyšel ten úsek v střední části 5-6-7, sledoval jsem to shora, takže tam byla trošku krize. A pak trošku v cíli poslední tři brány, Ondrovi to nejelo. Prostě to nebyla úplně ta jízda, na kterou jsme zvyklí, ale i tak je super, že jsme i s těmito chybami dokázali opět v té konkurenci vybojovat medaili, což je drsné,“ řekl Vít Přindiš.
„Ten šťouch byla moje chyba, nevím, proč jsem ho tam narval špičkou o vnější tyč. Doufám, že kluci budou na mně zatím docela hodní do konce šampionátu a vyřídí si to se mnou pak až někde v baru na konci šampionátu,“ dodal Ondřej Tunka.

Kajakářky ve složení Kudějová, Valíková a Vojtová skončily těsně pod stupni vítězů na 4. místě. „Vždy, když jezdíme v tomto složení, tak z toho mám dobrý pocit. Když to porovnám s těma hlídkama, co jsem jezdila dřív, tak máme velký potenciál. Čtvrté místo vždycky hodně mrzí,“ řekla Kateřina Kudějová.
Veronika Vojtová dodala: „Na to, že jsme tady poprvé, tak mi přijde trať docela pěkná a trošku mi to přijde podobné Troji. Myslím, že se nám to povedlo a všechny jsme sjely čistou jízdu. Akorát to umístění trochu mrzí,“ řekla Vojtová.

Singlkanoisté se museli v nabité konkurenci spokojit s 6. místem v Riu. „Celkem se nám jízda povedla a drželi jsme se docela spolu. Bohužel jsem dal jeden šťouch, který nás stál lepší umístění. Bohužel, ten šťouch tam být neměl. Prostě jsem tam blbě najel a úplně zbytečně jsem to tam poslal hrozně natěsno, tak se prostě v hlídce jezdit nemá a nevím, proč jsem to udělal,“ litoval Lukáš Rohan.

„Těšil jsem se na to vystoupení tady a myslím, že to nebyla špatná jízda, škoda toho šťouchu, ale taky jsem podjel jednu vyjížděčku a díky tomu tam byla ztráta asi vteřinu,“ doplnil Tomáš Rak. Hlídku doplnil Vítězslav Gebas.

Výsledky online: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/rio-de-janeiro-2018/rankings-results

Foto: Martin Hladík

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF