Kanoe.cz

V Krakově si kajakáři zopakovali umístění z Olympiády. Jiří Prskavec veze bronz

prskavec a lodPoslední finálový den Světového poháru ICF ve vodním slalomu (29. 6. – 1. 7.) v polském Krakově přinesl českým barvám další medaili. Kajakář Jiří Prskavec vyjel v náročném závodě bronz a spolu s Clarkem a Kauzerem si zopakovali olympijské pódium z Ria de Janeiro 2016.

Jiří Prskavec předvedl ve finále čistou jízdu a z umístění měl velkou radost. „Jsem hlavně strašně rád, že jsem to sjel čistě. Trvalo mi to přesně dva roky na světových soutěžích, kdy jsem vždycky ve finále dal šťoucha, a dnes jsem to konečně přerušil, snad na delší dobu a bude to teď vycházet na čisté jízdy,“ řekl v cíli Jiří Prskavec, prindis karkovkterý byl v před týdnem na Světovém poháru čtvrtý.

„Tady v Krakově je to takové hodně nevyzpytatelné a já jsem rád, že jsem to projel celkem tak, jak jsem si řekl. Na startu jsem slyšel čas, který bych musel porazit, abych stačil na vítězství, a který byl dneska opravdu vysoko. Jsem rád, že jsem to udržel pohromadě a dojel jsem na pěkném třetím místě,“ dodal.

Vítězství tak patří britskému kajakáři Joe Clarkovi a stříbro Slovinci Petru Kauzerovi. Závodníci si tak přesně zopakovali olympijské umístění z Ria 2016. „V cíli to řekl Joe, ale my jsme si to s Petrem vůbec neuvědomili. V té chvíli byl na startu ještě Vítek Přindiš a já řekl, že mu to přeji, aby to ti dva nepokládali za hotovou věc. Nakonec to prskavec krakovtrochu zkazil a zařadil se za nás. Ale bylo to docela vtipné, že jsme se tam tak seřadili,“ prozradil Prskavec, který se stále prioritně připravuje na mistrovství světa právě v Riu na olympijské trati.

Vítěz semifinále, Vít Přindiš, si nakonec i kvůli dvěma dotekům, připsal osmé místo. Ondřej Tunka byl v semifinále na 14. místě.
V sobotu do medailové sbírky doplnila dvojice C2 mix Tereza Fišerová a Jakub Jáně zlatý kov. Singlkanoistce Fišerové dnes postup do finále C1 žen utekl pouze o jedno místo, když skončila v semifinále 11.

fiserova krakovZa týden se přesune Světový pohár na německý Eiskanal v Augsburgu.

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/krakow-2018/rankings-results

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF