Kanoe.cz

Když nepádluju, tak odpočívám, směje se kajakářský šampion Ondřej Tunka

tunka a prindisLoni v Pau vybojoval nečekaně titul mistra světa. Už jen tohle samo o sobě staví kajakáře Ondřeje Tunku do role velkého favorita nadcházejícího evropského šampionátu doma v Praze – Troji.

On si však tuhle ošidnou roli nechce připouštět. „Je těžké říct, kde pro mě bude ležet hranice úspěchu a neúspěchu. Třeba zajedu na pocit dobře a budu až pátý, nebo se mi to nebude líbit a skončím třetí,“ zamýšlí se teoreticky nad svými šancemi a ambicemi a v myšlenkách se vrací ke svým předchozím velkým závodům v Troji. „Z nějakého velkého tlaku domácího prostředí obavy nemám, už jsem tady zvyklý,“ nedělá si z toho těžkou hlavu. Pro úplnost dodejme, že Ondřej Tunka tady na světových pohárech ve své disciplíně vybojoval druhé a třetí místo.

tvSám sebe považuje za introverta. „Jsem pravým opakem Vávry Hradílka. Já se neumím tak prezentovat, jsem slabý na sociálních sítích. Mám svoji fanpage, ale dávám tak příspěvek tak jednou za měsíc. Nemusím se vším chlubit,“ myslí si vystudovaný bakalář v oboru fyzioterapeut. „A když náhodou nepádluju, tak odpočívám,“ usmívá se. „Chodím na tenis, projedu se na skateboardu a tak.“

Během zimních plískanic vypadl od české vody do tepla Nového Zélandu. Pobýval tam měsíc společně s parťákem Lukášem Rohanem, ale bez trenéra. „Bydleli jsme v obytném autě u vody, vše jsme měli po ruce, byla to výborná příprava,“ pochvaloval si ve středu odpoledne při tomto rozhovoru. „Strávili jsme tam celý leden, pak jsme byli ještě v Austrálii a pár dní také v Brazílii,“ vypočetl Ondřej Tunka pestrost své přípravy na sezonu s datem 2018.

„Bylo to hodně pestré, v každé destinaci jsme zažili něco jiného a proto mě to stále bavilo, i když jsme byli dlouho pryč,“ dodává s tím, že dnes už je to nutnost připravovat se v teple během evropské zimy. „Musíme podávat výkony už v květnové kvalifikaci. Když je u nás do března teplota kolem nuly, tak se prostě pádluje strašně špatně,“ tvrdí. Jeho se však letošní kvalifikace netýkala, neboť jako mistr světa má pro víkend účast automaticky zajištěnu.

Jak o víkendu naplní své naděje?

-hh-

Instagram #czechcanoe

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF