Kanoe.cz

Fyzioterapeutka Markéta Musilová dokáže odhalit problém už na první pohled

Marketa musilovaSkvělý fyzioterapeutický servis poskytuje vodním slalomářům mnoho let Monada, klinika komplexní rehabilitace. Na probíhajícím soustředění v Austrálii se o zmožená těla starala fyzioterapeutka Markéta Musilová. V rozhovoru s Lukášem Rohanem prozradila, jak se jí s vodními slalomáři pracuje a jak se jí tato práce líbí.

K této práci jsem se dostala po předchozím fyzioterapeutovi, kolegovi Tomáši Dvořákovi. „Ten mi tady nasadil dost vysokou laťku. Doufám, že se mi daří udržet jeho úroveň,“ pochvalovala Tomášovou práci Markéta Musilová.

Za dva roky, které strávila také doprovázením vodáků po vrcholných závodech a šampionátech, si už na naše reprezentanty zvykla. „Už ty lidi u vody znám, takže je to takové uvolněnější. Strávili jsme teď spolu na soustředění tři týdny a bylo to tady fajn,“ popsala svoji cestu na slalomářské soustředění do Austrálie.

O závodnících už má také vytvořený přesný obraz. „Slalomáři jsou docela sehraná partička, která si ze sebe dokáže udělat srandu. Jestli mám mezi nimi nějaký oblíbence? To takto asi říct nejde. Jsou tady takoví, kteří mě třeba navštěvují častěji, a ti, kteří naopak méně,“ prozrazuje.

Nějaký zásadní problém zatím řešit nemusela. „Za ty dva roky se zatím naštěstí nic vážného nestalo. Byly to spíš takové běžné problémy z přetížení. Pokud jde o péči o své zdraví, tak je to u každého závodníka hodně individuální. Jsou tady lidi, které to hodně zajímá, které si i přijdou pro nějakou radu v rámci cvičení. Ale pak jsou tady i ti, kteří, pokud je něco skutečně nebolí, tak nepřijdou.“

Už od prvního pohledu dokáže rozpoznat některé problémy. „Rozdíl je určitě mezi tím, jestli je to kajakář, nebo singlíř. Má to určitá specifika, jako každý sport.

Celý rozhovor a aktuální informace najdete na našem facebooku.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF