Kanoe.cz

Vít Přindiš píše historii. Jako první kajakář vítězí v sérii Světového poháru

prindis seuFinále Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d´Urgell (8-10. 9) vrcholilo v sobotu semifinálovými a finálovými jízdami kajakářů, singlkanoistek a deblkanoistů. Do finále kajakářů se probojoval i lídr celkového pořadí Vít Přindiš, a také nejrychlejší v semifinále Jiří Prskavec. Ten obsadil nakonec třetí místo, šestý Přindiš vybojoval historické prvenství v celkovém hodnocení.

„Samozřejmě, že jsem hrozně šťastný, protože ta sezóna se vyvíjí výborně. Vyhrál jsem tři závody z pěti a dopadlo to tak, že jsem vyhrál i celkově Světový pohár, což se nikomu z Čechů zatím nepovedlo. Takže pro mě naprostá bomba a sám tomu ještě nemůžu uvěřit, protože jsem takový napůl překvapený a napůl DSC 9744šťastný. Uvidíme, jak ta euforie za chvilku ve mně vybouchne. Upřímně, finále byla docela velká zkouška. Všichni čekali, že to nějakým způsobem dopadne. Seo je lehká trať a i postavili neskutečně lehké rozestavení branek na finále, takže to bylo jasné, že závody budou strašně těsné. Můj cíl bylo dostat se do semifinále a ve finále se pak může stát cokoliv. Ale co jsem viděl ty jízdy, tak to bylo neskutečné. Myslím, že jsem předvedl dobrý výkon, ale jel jsem na hranici rizika,“ řekl v cíli Přindiš.

Prskavec atakoval třetí místo celkového pořadí. „I ve finále se mi jelo dobře, stejně jako i v semifinále. Zajel jsem tady dvakrát nejrychlejší čas a v kvalifikaci jsem byl druhý, takže jsem rád, že jsem si potvrdil, že forma k MS stoupá. Nicméně mě mrzí, že jsem se dneska dotknul ve finálové jízdě a tím jsem skončil na třetím místě. Mrzí mě, že jsem v celkovém hodnocení Světového poháru skončil o čtyři body na čtvrtý. Medaili z celkového hodnocení totiž ještě nemám a říkal jsem si, že dneska by to mohlo klapnout. Ale bohužel jsme se tam naskládali tak, že mi to nevyšlo. Na druhou stranu jsem si to prohrál i tím, že jsem nebyl na SP v Ivrei,“ řekl Prskavec.

terkaMezi singlkanoistkami postup do finálové desítky těsně utekl Tereze Fišerové, která skončila jedenáctá. I přesto dokázala obhájit druhé místo v celkovém hodnocení. Vítězkou se stala Australanka Jessica Foxová.

Jako druzí skončili ve Světovém poháru ICF za rok 2017 i deblkanoisté Jonáš kašpar s Markem Šindlerem. O vítězství je připravily dva body a dnes čtvrté místo. Vítězství si odnesli jak v Seu, tak celkově Němci Behling a Becker.
"Je to pro nás hořké celkové druhé místo. V některých závodech jsme dokázali vyhrát o čtyři vteřiny, dnes jsme byli čtvrtí se ztrátou 1,5 vteřiny a to celé rozhodlo o konečném pořadí. Byla dnes lehčí trať a rozhodly i maličkosti," řekl Marek Šindler v Seu.

kaspar sindler3„Je trochu šílené. Prohrát o dva body na těch pěti závodech... Je to dost hořké druhé místo. Nastupovali jsme myslím jako dost suverénní závodníci na čele žebříčku a i díky tomu, že se to tady počítá dvakrát, tak jsme nakonec druzí. S nějakým odstupem si člověk může nakonec říct, že to bylo dobré. Letos máme ze všech závodů, kde jsme nastoupili, finálová umístění, máme medaili z mistrovství Evropy, teď druhé místo z celkového hodnocení, takže před posledním závodem na MS je to dobré. Tam budeme chtít ukázat co nejlepší jízdu,“ řekl Jonáš Kašpar.

kaspar sindler5Foto: Vladislav Galuška

Výsledky


Diskuze k tomuto článku

SP La Seu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

AusOpen 2017

Kanoista divoké vody 2016

SP 2016 Tacen

logo Tacen2016

Tacen (SLO)
9. - 11. 9. 2016

ME U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF