Kanoe.cz

Vít Přindiš píše historii. Jako první kajakář vítězí v sérii Světového poháru

prindis seuFinále Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d´Urgell (8-10. 9) vrcholilo v sobotu semifinálovými a finálovými jízdami kajakářů, singlkanoistek a deblkanoistů. Do finále kajakářů se probojoval i lídr celkového pořadí Vít Přindiš, a také nejrychlejší v semifinále Jiří Prskavec. Ten obsadil nakonec třetí místo, šestý Přindiš vybojoval historické prvenství v celkovém hodnocení.

„Samozřejmě, že jsem hrozně šťastný, protože ta sezóna se vyvíjí výborně. Vyhrál jsem tři závody z pěti a dopadlo to tak, že jsem vyhrál i celkově Světový pohár, což se nikomu z Čechů zatím nepovedlo. Takže pro mě naprostá bomba a sám tomu ještě nemůžu uvěřit, protože jsem takový napůl překvapený a napůl DSC 9744šťastný. Uvidíme, jak ta euforie za chvilku ve mně vybouchne. Upřímně, finále byla docela velká zkouška. Všichni čekali, že to nějakým způsobem dopadne. Seo je lehká trať a i postavili neskutečně lehké rozestavení branek na finále, takže to bylo jasné, že závody budou strašně těsné. Můj cíl bylo dostat se do semifinále a ve finále se pak může stát cokoliv. Ale co jsem viděl ty jízdy, tak to bylo neskutečné. Myslím, že jsem předvedl dobrý výkon, ale jel jsem na hranici rizika,“ řekl v cíli Přindiš.

Prskavec atakoval třetí místo celkového pořadí. „I ve finále se mi jelo dobře, stejně jako i v semifinále. Zajel jsem tady dvakrát nejrychlejší čas a v kvalifikaci jsem byl druhý, takže jsem rád, že jsem si potvrdil, že forma k MS stoupá. Nicméně mě mrzí, že jsem se dneska dotknul ve finálové jízdě a tím jsem skončil na třetím místě. Mrzí mě, že jsem v celkovém hodnocení Světového poháru skončil o čtyři body na čtvrtý. Medaili z celkového hodnocení totiž ještě nemám a říkal jsem si, že dneska by to mohlo klapnout. Ale bohužel jsme se tam naskládali tak, že mi to nevyšlo. Na druhou stranu jsem si to prohrál i tím, že jsem nebyl na SP v Ivrei,“ řekl Prskavec.

terkaMezi singlkanoistkami postup do finálové desítky těsně utekl Tereze Fišerové, která skončila jedenáctá. I přesto dokázala obhájit druhé místo v celkovém hodnocení. Vítězkou se stala Australanka Jessica Foxová.

Jako druzí skončili ve Světovém poháru ICF za rok 2017 i deblkanoisté Jonáš kašpar s Markem Šindlerem. O vítězství je připravily dva body a dnes čtvrté místo. Vítězství si odnesli jak v Seu, tak celkově Němci Behling a Becker.
"Je to pro nás hořké celkové druhé místo. V některých závodech jsme dokázali vyhrát o čtyři vteřiny, dnes jsme byli čtvrtí se ztrátou 1,5 vteřiny a to celé rozhodlo o konečném pořadí. Byla dnes lehčí trať a rozhodly i maličkosti," řekl Marek Šindler v Seu.

kaspar sindler3„Je trochu šílené. Prohrát o dva body na těch pěti závodech... Je to dost hořké druhé místo. Nastupovali jsme myslím jako dost suverénní závodníci na čele žebříčku a i díky tomu, že se to tady počítá dvakrát, tak jsme nakonec druzí. S nějakým odstupem si člověk může nakonec říct, že to bylo dobré. Letos máme ze všech závodů, kde jsme nastoupili, finálová umístění, máme medaili z mistrovství Evropy, teď druhé místo z celkového hodnocení, takže před posledním závodem na MS je to dobré. Tam budeme chtít ukázat co nejlepší jízdu,“ řekl Jonáš Kašpar.

kaspar sindler5Foto: Vladislav Galuška

Výsledky

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF