Kanoe.cz

Necítím se jako favorit, ale chci předvést dobrou jízdu, říká Přindiš před finále slalomářů v Seu

vitekO letošní vítězství v prestižním seriálu Světových pohárů ICF bude bojovat i trojice českých reprezentantů. Po závodech v Itálii bude hostit španělské Seu d´Urgell finále soutěže vodních slalomářů již tento víkend (8-10.9) a prověří jejich síly před mistrovstvím světa ve Francii. Na čele žebříčku se momentálně nachází deblkánoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem i kajakář Vít Přindiš. Tereza Fišerová je mezi singlakanoistkami druhá.

Vít Přindiš již letos dokázal vyhrát tři ze čtyř Světových pohárů ve vodním slalomu, včetně toho posledního minulý týden v italském městě Ivrea. Loni mu vítězství v seriálu uniklo jen o dva body, kdy vyhrál Francouz Biazizzo. „Vít Přindiš může vyhrát celkově jako první český kajakář,“ upřesnil šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

SP 489„Nemyslím si, že budu v Seu favoritem, ale budu se snažit opět předvést co nejlepší výkon. Nečekal jsem, že se mi povede tolikrát vyhrát závod Světového poháru. I v Itálii jsem mířil jen na finále,“ nechtěl předbíhat svěřenec Miloslava Říhy, se kterým si naplánovali po Ivrei těžký tréninkový týden směrem k mistrovství světa na konci září. „Nemyslím si, že jsem jednička, i když ji budu mít na hrudi. Jen si myslím, že teď pádluji dobře a to je pro mě dostačující,“ dodal Přindiš, který před Itálii dokonce zvažoval, že vynechá poslední závody Světového poháru ve Španělsku směrem k přípravě na Pau.

„Je to zatím můj nejlepší rok,“ přemýšlí Přindiš. „Změnil jsem několik věcí a jsem psychicky vyrovnanější. Věřím si a věřím také svým schopnostem. Když jsem na startu, myslím jen na to, že chci všem ukázat to, co umím.“

Další závodnicí, která může pomýšlet na přední pozice v hodnocení, je singlkanoistka Tereza Fišerová. Bronzová z Itálie a stříbrná medailistka z mistrovství Evropy se momentálně nachází na druhém místě hodnocení.

„Vítězství ve Světovém poháru je velmi prestižní záležitost, protože celkové prvenství je v našem sportu ceněné hodně vysoko, skoro na úrovni mistrů světa. Pokud se to podaří, tak si myslím, že to má velkou cenu. Pro závodníky jde také o zajímavou finanční odměnu. “ řekl šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Zajímavostí bude start sester Karolíny a Antonie Galuškových v kategorii kajakářek. Mladší ze sester, Antonie, se stala v létě juniorskou mistryní světa v Bratislavě, na mistrovství Evropy vybojovala stříbro. Karolína má z ME v Hohenlimburgu také stříbro, ale z kategorie do 23 let.

V nové disciplíne CSLX bude startovat Vavřinec Hradilek, Ondřej Tunka, Tereza Fišerová a Amálie Hilgertová.

Foto: Jan Homolka

Live výsledky zde

Nominace ČSKDV:

K1 ženy
Kudějová K., Galušková K., Hilgertová A., Galušková A.

C1 muži
Gebas V., Jáně M., Chaloupka V., Rohan L.

K1 muži
Prskavec J. jun., Přindiš V., Tunka O., Hradilek V.

C2 muži
Kašpar J. - Šindler M.
Karlovský O. - Jáně J.
Koplík T. - Vrzáň J.

C1 ženy
Fišerová T., Jančová M., Havlíčková K.

CSLX muži
Hradilek V., Tunka O.

CSLX ženy
Fišerová T., Hilgertová A.

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

AusOpen 2019

Instagram #czechcanoe

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF