Kanoe.cz

Třetí závod Světového poháru ve vodním slalomu v Lipsku

Kaspar Sindler2Do německého Markkleebergu se přesouvá třetí z letošních pěti Světových pohárů ve vodním slalomu (30.6 – 2.7). Na čele hodnocení zatím kajakář Vít Přindiš i deblkanoisté Kašpar se Šindlerem.

„Minulý víkend nás opět potěšil a kajakáři opět ukázali, že jsou světovou špičkou. Čekali jsme trochu víc od kajakářek a singlkanoistů, kde jsme byli zvyklí na finálovou desítku. V pondělí jsme odjeli na závody třetího z letos pěti Světových poháru v Lipsku a věřím, že pozitivně navážeme na výsledky z Augsburgu,“ řekl šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

„V Markklebergu bude startovat téměř kompletní A team s výjimkou singlkanoisty Vítězslava Gebase, za kterého bude startovat Lukáš Rohan. Na startu bude chybět i dvojice Koplík - Vrzáň, na místo které budou závodit mladí bratři Hegerovi,“ upřesnil Pultera.

Podmínky budou v dějišti mistrovství Evropy 2015 proti minulé trati rozdílné. „Trať oproti Augsburgu je dosti odlišná, protože Eiskanal byl postaven pro OH 72 a designově je daleko více tvořen z betonu, zatímco kanál v Markkleebergu je klasický moderní kanál podobný většině těch, které máme v Evropě včetně ČR. Očekávání jsou hodně individuální podle jednotlivých závodníků. Další akce A teamu bude na konci července soustředění v Pau v místě MS,“ řekl Pultera.

Na další medailovou pozici bude určitě cílit vedoucí muž letošních tabulek Světového poháru, kajakář Vít Přindiš. „Vyhrávat je úžasné. Jsem rád, že jsem po Troji potvrdil formu i v Augsburgu a rád bych na vítězné vlně pokračoval i v Lipsku. Ale jediný závod, který mi letos nevyšel, byl právě v Lipsku. To jsem byl jedenáctý a nedostal jsem se ani do finále. Tak snad to zlomím a budu pokračovat na téhle vlně,“ řekl Přindiš.

Třetí ze Světových pohárů startuje v pátek kvalifikacemi všech kategorií a pokračuje v sobotu a neděli semifinálovými a finálovými jízdami.

ODKAZY:
• Live stream

Online výsledky

• ČT Sport - přímý přenos
sobota 1.7. 13:30-14:55

Foto: Balint Vekassy (ICF)

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF