Kanoe.cz

Jedenáct medailí získali slalomáři na domácím Světovém poháru

kaspar sindler 1Po třpytivé sobotě následovala pro český tým méně povedená neděle a zakončila první závod ICF Světového poháru ve vodním slalomu v Praze - Troji. Po nadmíru úspěšné sobotě nedokázali kajakářky a singl kanoisté napodobit své kolegy a všichni zůstali před branami finále. Ani to nekazí českou radost, kterou odstartovali v sobotu suverénním vítězstvím Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kajakářskou nadvládu nad světem potvrdil Vít Přindiš a druhým místem podtrhl Jiří Prskavec. Monika Jančová přidala do kompletní medailové sbírky bronz.

jancovaVít Přindiš odstartoval do finále jako vítěz semifinále a k srdci si vzal poučení z loňského roku: „Loni jsem také vyhrál semifinále a na startu jsem slyšel, že Jířa zajel úplnou mega jízdu, proto jsem jel úplnou hranu. Letos jsem si řekl, že pojedu to svoje a zkusím být stejně rychlý jako v semifinálové jízdě. Nakonec to stačilo na vítězství.“ Jiří Prskavec se stejně jako loni dopustil ve finálové jízdě trestného dotyku a musel se spokojit s “pouhým“ druhým místem po předchozích dvou vítězstvích na Světových pohárech v Troji.

Ondřej Tunka zajel výborně první polovinu tratě, ale v posledním přejezdu přes válec do protivody zaváhal, válec ho podržel a zapříčiněná ztráta ho stála medailové umístění. Na poslední protivodné brance, při snaze nahnat ještě nějaký čas, obdržel přísnou 50 vteřinovou penalizaci a skončil na sedmé příčce. Na Vavřince Hradilka zbylo po nepovedeném semifinále smolné první nepostupové místo.

vitekDebl kanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler navázali na medailovou pozici z ME v Tacenu a naprosto suverénním výkonem ovládli všechny své jízdy. Kluci konečně dokázali prorazit tu smůlu, která je v posledních letech na velkých závodech provází a potvrzují, jaký talent v nich dřímal. „Určitě nám dodal sebevědomí bronz z Evropy. Vyhráli jsme tu všechny jízdy, do kterých jsme nastoupili, což se moc často nestává, je vidět, jakou formu teď máme, řekl ihned po dojezdu zadák Marek Šindler. „Skvělá jízda, náramně nám vyšly hlavně poslední dvě protivodné branky. A atmosféra byla neuvěřitelná, jedna z nejlepších, co se dá zažít a co si sportovec může přát,“ dodal háček Jonáš Kašpar.

Nově zařazená olympijská kategorie C1 ženy přinesla českým barvám trojnásobné zastoupení ve finále. V něm nejlépe zajela nejzkušenější Monika Jančová a vybojovala bronzovou medaili. Těsně pod pódiem skončila medailistka z Tacenu Tereza Fišerová. Teprve sedmnáctiletá Eva Říhová skončila na pátém místě ve svém prvním finálovém závodu SP.

2099670 1374840 WorldCup201760x360px 01Kompletní pódium v neděli obsadily smíšené dvojice kategorie C2 mix, když se v obnovené disciplíně nejlépe vedlo dvojici tereza Fišerová – Jakub Jáně před Veronikou Vojtovou s Janem Maškem, a Sabinou Foltýsovou s Jakubem Vrzáněm.

Odkaz na výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/prague-2017/rankings-results
Foto ČSK: https://www.zonerama.com/Kanoe/267150
Oficiální stránky závodu: http://www.slalomtroja.cz/cz/
Facebook ČSK: https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Foto: Jan Homolka

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF