Kanoe.cz

Australian Open – Kajakářka Kudějová stříbrná

Lhota podium m„Je vůbec možné, aby jela tak strašně rychle? Aby měla téměř stejný čas jako mnozí vynikající kajakáři?“, ptali se po výkonu domácí Jessicy Foxové nevěřícně trenéři i sledující diváci. Druhou Kateřinu Kudějovou, která předvedla vynikající výkon, odsunula na stříbrnou pozici.

Rozdíl mezi nimi byl ovšem 6 vteřin. S menším rozdílem by za Foxovou skončila Veronika Vojtová, průjezd jedné z jejích protivodných branek byl ovšem penalizován 50 sekundami. V bráně nebyla celá hlava. Vojtová tak skončila ve finále na posledním, tedy 10. místě.

Kudejova podium m„Na první závod určitě dobrý - ten bývá vždycky nejtěžší. Ale z té poslední jízdy jsem trochu zklamaná, začátek byl celkem dobrý a pak už se mi nepovedla žádná brána - nějak jsem vytuhla. Ale máme se tady dobře, máme tu teplo, ve volném čase si užíváme Austrálii. Každý rok se do Austrálie ráda vracím, zbožňuju ji,“ řekla Kudějová po závodu.

Méně se bohužel dařilo singlekanoistům, a to i přesto, že ve finále byly české barvy zastoupeny hned třemi jmény: Tomášem Rakem, Lukášem Rohanem a Václavem Chaloupkou. Tomáš Rak startoval po vynikající semifinálové jízdě ze třetí pozice. Jeho naděje na medaili ovšem vyhasly poté, co v důsledku příliš zkrácené dráhy minul povodnou branku. Nejlépe tak z našich dopadl Lukáš Rohan. Skončil na 5. místě, ve věkové kategorii do 23 let byl druhý. Václav Chaloupka ve finále také chyboval a obsadil 8. místo.

Skvěle se dařilo našim juniorům. Matyáš Lhota zvítězil v kategorii juniorů, singlkanoistů a potvrdil tak roli favorita do letošní sezóny, ve které by rád navázal na své loňské úspěchy – medaile z juniorského světového i evropského šampionátu. V kajakářské kategorii udělala české výpravě radost teprve šestnáctiletá Antonie Glaušková, bronzová medailistka z loňského MS juniorů, která obsadila celkovou 12. příčku a v kategorii juniorů zvítězila.

Na kompletní výsledky z Austrálie se můžete podívat na: : www.canoeliveresults.com  nebo www.canoe.org.au/ .

Porovnání Jessica Fox vs Kateřina Kudějová

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

Instagram #czechcanoe

SP Troja 2017

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF