Kanoe.cz

Ničeho nelituji, tvrdí po olympijské hektice kajakář Prskavec

14463171 885704378230616_8166924661569172507_nNejhektičtější léto ve svém životě má za sebou český kajakář Jiří Prskavec. Po napínavé nominaci o jedinou olympijskou letenku, kdy si účast v Riu definitivně zajistil titulem mistra Evropy, dokázal v olympijském závodě i s trestným dotykem vybojovat bronzovou medaili. To, co ho po příletu do vlasti čekalo, si dle svých slov ani ve snu nepředstavoval. Mediální i fanouškovské povinnosti však sympatický kajakář v pohodě zvládl a od půlky října se znovu pustil do plného tréninku. Aby byl na nadcházející sezónu připraven stejně dobře jako na tu letošní, absolvuje několik soustředění v zahraničí. Kromě tréninkových dávek ho čekají i studijní starosti.

Jířo, mohl bys nejdříve popsat, jak ti olympijská medaile změnila život?

Život medaile sama o sobě nezmění, ale samozřejmě, že v tak chudém sportu je potřeba udělat něco pro propagaci, takže prvních pár týdnů po olympiádě bylo dost náročné. Byl jsem zvyklí z tréninku chodit domů úplně hotovej a fyzicky vyčerpanej, ale tohle bylo naprosto něco jiného. Domů jsem chodil vyčerpán především psychicky a pohybu jsem měl nedostatek, takže jsem i blbě spal a vůbec. Ale to k tomu patří. Kdybyste se zeptali, jestli mě lidi poznávají na ulici, tak opravdu ne. Občas mě někdo pozná, ale pro podpis nebo pro fotku si chodí opravdu jenom na akcích k tomu určených, což je taková malá záchrana. Nicméně to byla skvělá zkušenost a jsem rád, že jsem ji zažil, ale přiznávám, že po měsíci už jsem toho měl plné kecky.

Sám jsi říkal, že jsi měl od pádlování nejdelší pauzu v životě, jaký byl návrat do plného tréninku?

Plný trénink byl takové malé vysvobození z toho víru akcí. Ze začátku to samozřejmě bolelo, ale už se do toho pomalu dostávám. Nakonec jsem ani nepřibral tolik, kolik jsem čekal, takže to není jiné než v loňském roce. Hlavně jsem rád zpátky na vodě a moc si užívám ježdění.

 

14572190 902092626591791 1488591359151723367 n

 

Kam se v rámci své zimní přípravy chystáš?

V letošní sezóně chci trávit víc času suchou přípravou, kterou jsem v minulých letech trochu zanedbával, ale i tak budu měsíc a půl v Austrálii a po dvou týdnech v SAE a ve Francii.

Už pořetí máš zajištěnou nominaci na všechny mezinárodní závody, jak moc velká výhoda to pro tebe je? 

Jsem hlavně rád, že se můžu plně připravovat na ME v Tacenu a navíc si místo tréninku na nominace udělám soustředění ve Francii, takže výhoda to samozřejmě nějaká bude. Na druhou stranu z toho nominačního kolotoče vypadnu a může to být nevýhoda do dalších let. 

Nebyla pro tebe naopak nevýhoda při letošní nominaci o OH, když si dva roky před tím nemusel vůbec nominační boje absolvovat?

Ano rozhodně to bylo něco nového a nevýhoda to byla.

Po úspěšně zvládnuté maturitě jsi nastoupil na vysokou školu. Kde studuješ a jak zatím studium zvládáš?

Studuji na Palestře a musím říct, že zatím v pohodě, ale měl jsem teprve dva víkendy přednášek, takže o tom jestli to zvládám nebo ne se bude dát mluvit až po prvních zkouškách.

Od olympijského závodu už uběhlo hodně času, přemýšlíš někdy o chybě na protivodné brance, kde si kvůli trestné penalizaci přišel o zlatou medaili?

Stále si stojím za tím, že kdybych do toho závodu nastupoval dneska, udělal bych to stejně. Ta voda se v té brance měnila, ale většinu času tam byl vracák. Holt jsem do toho vjel ve špatný okamžik a zrovna tam byl proud, který pro můj tip průjezdu prostě nesměl přijít, zpětně si říkám, že je zázrak, že jsem nakonec tu branku projel.

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF