Kanoe.cz

Přindiš šel do extrému a odneslo to jeho ucho

Vitek 2Ötztal – Jedenáct Čechů a mezi nimi i český reprezentant ve vodním slalomu Vít Přindiš budou bojovat při víkendovém mistrovství světa v extrémní jízdě na kajaku na rakouské řece Ötz o nejlepší výsledek a dost možná také o vlastní zdraví. Nebývale náročná trať je totiž při letošním devátém ročníku náročnější hlavně kvůli tomu, že koryto má málo vody a na trati je vidět mnoho kamenů.

To na vlastní kůži pocítil právě Přindiš, který si hned při prvním úterním tréninku přivodil krvavé zranění na hlavě v oblasti ucha. „Trefil jsem blbě šutr pod helmu. Byla hodně málo vody a chytilo mi to tam pádlo,“ popisoval vicemistr Evropy z Vídně 2014. „Ucho se moc dobře šít nedá, takže ty trhliny zalili nějakýn lepidlem, které tam má deset dní zůstat, aby se to zacelilo,“ vysvětloval.

Vitek 3U lékaře strávil tři hodiny, vyšetření naštěstí neprokázalo žádné vážnější zranění. Ve středu byl Přindiš na kontrole. „Všechno je v pohodě, už jsem zase trénoval. Bohužel vody je extrémně málo, asi nejméně za všechny ročníky, takže je to hodně kamenité a náročné,“ popisoval.

Závod by chtěl i proto zvládnou hlavně ve zdraví. „Protože tam jedu poprvé a žádný takto těžký závod jsem ještě nejel. Ale jsem závodník, takže pojedu naplno a uvidíme, na co to bude stačit,“ plánoval Přindiš. Dosud o nejlepší výsledek se postaral v roce 2011 čtvrtým místem stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek, který extrémní závod jel několikrát, ale letos na startu tentokrát nebude.

Závod Adidas Sickline Extreme Kayak se jede na více než dvě stě metrů dlouhých peřejích Wellerbrücke, obtížnost se pohybuje kolem extrémně těžké pětky, na několika místech má řeka Ötz dokonce klasifikací číslo VI, při níž se dá na kajaku jet pouze za ideálních podmínek.

Vitek

Z dalších českých profesionálních vodních slalomářů v závodu ve startovní listině není žádný, nicméně přihlášeno je 175 kajakářů z 29 zemí světa a mezi nimi nechybí například olympijský vítěz z Pekingu Alex Grimm z Německa či bronzový medailista z Londýna Hanne Aigner. V pátek jsou na programu kvalifikace na dvě jízdy, z 52 nejlepších se vytvoří dvojice a jede se systémem „head to head“. Nejlepších šestnáct včetně dvou nejrychlejších poražených kajakářů pojedou finále na čas. Ženy mají zkrácenou a jednodušší trať.

1.SP Liptovský Mikuláš

MS juniorů a U23

3.SP Augsburg

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Instagram #czechcanoe

Mistrovství Evropy

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

ME U23 a juniorů ve slalomu

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF