Kanoe.cz

Co dělat a čemu se vyvarovat, když dáváte rozhovor

veltrusy mediaUž o pár dnů se nám vykrystalizuje sestava vodních slalomářů, kteří nás budou reprezentovat nejen na vodě, ale i v médiích. Ross Solly ze Sportscene dal dohromady několik pomocných bodů, čemu se při interview s novináři vyvarovat a naopak.

Co dělat

1. Poslouchejte otázky.
2. Používejte jednoduché odpovědi.
3. Když nevíte odpověď, nehádejte. Raději řekněte „Na toto neumím odpovědět.“
4. V případě, že se rozhovor zvrtne i na kontroverzní téma, nejlepší je vyhnout se tomu. Snazší je říci „Já jsem se jen soustředil na vlastní výkon".
5. Pokud tazatel trvá na odpovědi, je nejlepší říct „Jak jsem řekl, jen jsem se soustředil na vlastní výkon, a opravdu neznám všechny detaily".
6. Vždy se snažte poděkovat sponzorům. Všichni pak budou šťastní.
7. I když můžete být velice rozrušení, snažte se mluvit pomalu.
8. „Buď sám sebou“ - mnoho dotazovaných je při rozhovoru nervózních, protože se obávají, že budou říkat něco hloupého. Ale pokud budete prostě autentičtí a hovořit vlastním stylem, jako byste mluvili na dobrého přítele, je méně pravděpodobné, že byste působili vylekaně.
9. Dívejte se na tazatele, nikoli na kameru. Lépe uslyšíte otázku, a když se nebudete dívat do kamery, budete uvolněnější.
10. Využijte příležitost poslat dál své poselství. Bez ohledu na to, jaká je otázka, vždy můžete říci: „Ano, to je pravda, a musím říct, že nic z toho by nebylo možné bez ....“

Co nedělat

1. S tazatelem se nedohadujte a nepřete. Pamatujte, že se novináři často snaží zjistit, jaké jsou vaše emoce, a když se vám závod zrovna nepovede, může to být velmi nepříjemné.
2. Pokud vás tazatel tlačí k odpovědi, je snazší říci „Hele, dnes mi to nevyšlo, ale dal jsem do toho všechno“, nebo „Udělal jsem pro to všechno, co bylo v mých silách“.
3. Pokud budete požádáni, abyste se vyjádřili k otázce, o které nechcete mluvit, neodpovídejte. Pokud jde o kontroverzní téma, je lepší se k tomu celkově nevyjadřovat.
4. Pamatujte, že kamery a mikrofony jsou zapnuté po celou dobu, a zaznamenají všechno. Nenadávejte na trenéra, nepomlouvejte soupeře a nekritizujte rozhodčí.
5. Vyhněte se sociálním sítím, když jste naštvaní, unavení nebo opilí :-) !
6. Nenechte se vyfotografovat v situacích, které by mohly vás nebo tento sport uvézt do trapné situace.
7. Dávejte pozor, čemu dáváte "Like" na Facebooku a Instagramu. Média se můžou dovědět, co „lajkujete“, takže se raději držte dál od politiky, rasových a témat atp. (Pokud to není vaším záměrem se v této oblasti nějak angažovat).
8. Mimo soutěže nenesete žádnou povinnost dělat rozhovory, pokud vás o to nepožádá váš olympijský výbor nebo národní federace.
9. Nepoužívejte jednoslovné odpovědi jen proto, že jste rozzlobení nebo zklamáni.
10. Pokud se cítíte rozrušení nebo vylekaní, nemějte strach požádat o minutu na uklidnění. Pokud nejde rozhovor do živého přenosu, není důvod, proč by se nedalo počkat, pokud se připravíte.

Zdroj: https://www.facebook.com/notes/sportscene/rio-2016-the-dos-and-donts-when-being-interviewed/10153473914571860

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF