Kanoe.cz

V Troji pojedeme od nuly, vědí debl i singl kanoisté

Veltrusynedele 11V kanoistických disciplínách je olympijská nominace i po 1. a 2. Českém poháru ve vodním slalomu ve Veltrusech stále vyrovnaná. O týden na umělé slalomové trati v Praze - Troji bude o Rio bojovat opět otevřené pole singlířů i debl kanoistů.

Otevřené pole závodníků v sobotu 16. dubna ovládl Michal Jáně, ale v neděli se mu jízda nepovedla podle jeho představ a skončil pátý. Naopak, blíže k Olympiádě se posunul Vítězslav Gebas, který po sobotním stříbře v neděli Český pohár ovládl. „Ale jsme jenom v půlce. Všichni jsme hodně vyrovnaní a není možné předvídat, co bude v dalších závodech," řekl Víťa po finále. „Před startem jsem měl velmi smíšené pocity. Snažil jsem se myslet spíš pozitivně, jak se to píše v příručkách, ale moc to nešlo. Ta situace je vypjatá pro všechny.“

Veltrusynedele 4Dvojnásobný olympionik Stanislav Ježek si v neděli spravil chuť druhým místem. V sobotu se sedmým místem nebyl spokojený: „Tahle trať se mi vůbec nelíbí, některé tyče jsou příliš nízko, a to já neumím jezdit. Ale s tím se každý musíme poprat,“ hodnotil Ježek, kterého limitovalo také zranění, které si přivodil o Velikonocích si při sekání dříví. Usekl si kus palce, který mu lékaři opět přišili. „Ovlivnilo to především můj trénink před kvalifikací, na vodu jsem se vrátil před pěti dny.“

Mezi deblíři šlo v průběhu víkendu hlavně o souboj dvojic Kašpar, Šindler a Karlovský, Jáně. Ten dopadl v sobotu lépe pro první jmenované. V neděli si svěřenci trenéra Ondřeje Štěpánka pořadí vyměnili. „V podstatě jsme na začátku. S tréninkovými partnery jsme si jen prohodili výsledky, takže v Troji pojedeme od nuly. Dnes jsme zajeli dvě kvalitní čisté jízdy, takže jsme s výsledkem spokojení,“ řekl Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem.

Trenér závodníků Ondřej Štěpánek se po tom, co se sparingpartnerem Jaroslavem Volfem v roce 2013 ohlásili ukončení kariéry, opět představili v společné jízdě, když ve Veltrusech absolvovali „předjízdu“.

Veltrusynedele 5O třetí reprezentační loď, která bude reprezentovat na Mistrovství Evropy a závodech Světového poháru, zatím bojuje dvojice Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. V sobotu i v neděli dojeli na bronzové pozici.

V neolympijské disciplíně singl kanoistek se v sobotu jízda nejvíce povedla bývalé mistryni světa Kateřině Hoškové. V neděli pak brala bronz. Monika Jančová v nedělních závodech předvedla nejlepší jízdu, zatímco v sobotu byla pátá.

Jenom jeden zástupce českých barev pojede na OH v Riu de Janeiro, ale tři nejlepší nás budou reprezentovat na květnovém Mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši a pak i na Světovém poháru, který bude 1. až 4. září už po čtrnácté hostit právě pražská Troja.

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF