Kanoe.cz

Hilgertová i Kudějová ve finále MS. Deblkanoisté nepostoupili.

Dramatické semifinále si prožilo trio českých kajakářek na mistrovství světa ve vodním slalomu v Londýně. Zkušená Štěpánka Hilgertová musela čekat do startu poslední závodnice, ale pak se začala usmívat. Ve 47 hg1letech je opět mezi deseti nejlepšími kajakářkami planety. O medaile bude bojovat i Kateřina Kudějová, která byla v semifinále dokonce čtvrtá.

„Já už si při posledních pěti šesti říkala, že tam jsou samé holky ze světové špičky, které poslední roky vozí medaile. Prostě jsem tomu nevěřila, nechala jsem ve své jízdě časovou mezeru i šťouch,“ hodnotila svůj výkon finalistka MS.
„Je to fantazie, už kvalifikace ukázala, že je tu 25 holek v top formě a ta dnešní trať je strašně těžká,“ hlásila Hilgertová.

Z českých kajakářek tak neprošla do finále pouze Veronika Vojtová, která jela rovněž v postupovém kurzu, ale chybami na posledních brankách se propadla na 21. místo.

České posádky deblkanoistů se do finále mistrovství světa naopak nedostaly. V semifinále neuspěli Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem ani Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, ačkoli obě české deblkánoe patřily k okruhu favoritů.

Karlovský s Jáněm se šesti trestnými sekundami obsadili 14. místo, Kašpar se Šindlerem po chybě nabrali velkou časovou ztrátu a mezi dvaceti posádkami skončili předposlední.

Přesto vybojovali - jako poslední, osmá země - pro Česko postupové místo pro olympijské hry v Riu. To pochopitelně zajistily i kajakářky.

Finálové jízdy sledujte naživo na stránkách https://www.youtube.com/playlist?list=PLWpi79GxUJdaxmSvEdhoc9t4PCTfxgT6e

Foto: Jan Homolka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF