Kanoe.cz

Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem ovládli finále SP, celkově jsou druzí!

Pau – První kvalifikační jízda se Jonáši Kašparovi s Markem Šindlerem v sobotu nevydařila, ale od té doby předváděli skvělé výkony, které jim dnes vynesly ve francouzském           Kaspar Sindler
Pau druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře a celkové druhé místo v seriálu. Jejich skvělý výkon podtrhli čtvrtým místem kolegové Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří
v konečném hodnocení SP skončili třetí.


Kašpar se Šindlerem prožívají skvělou sezonu, neboť na stupně vítězů se letos dostali už potřetí. Nejprve byli třetí na domácí trati v Praze v Troji, potom vyhráli závod v Krakově a ve finále byli i minulý týden v Seu, kde skončili šestí.

„Je to pro nás hodně cenné vítězství, protože to byla taková generálka před mistrovstvím světa a nechybí tady ze světové špičky ani jediná loď,“ upozornil Šindler s odkazem na šampionát v polovině září v Londýně, kde se rovněž pojede i o olympijská místa.

Finálová trať byla hodně složitě postavená a náročná, na čemž si v semifinále vylámali zuby například stříbrní olympijští medailisté z Londýna David Florence a Richard Hounslow z Británie či slovenští bratři Hoschornerové, trojnásobní olympijští vítězové.

„Trať byla dost těžká a hodně dobrých lodí vypadlo už v semifinále, takže o to je cennější, že se nám povedlo zajet dvě opravdu dobré jízdy a porazit domácí francouzské lodě, kteří to tady znají, mají to najeté a jsou tu tradičně výteční,“ upozornil Kašpar.

Blízko stupňům vítězů měla dnes také Kateřina Kudějová, která nakonec skončila čtvrtá i proto, že třetí Corrina Kuhnleová měla sporný průjezd třetí branky, ale vedení rakouské výpravy uspělo s protestem proti hrozící padesátce.  Kuhnleová tak Světový pohár po dramatu celkově vyhrála se stejným bodovým ziskem jako druhá Slovenka Jana Dukátová.  Kudějová byla nakonec celková pátá.

V sobotu skončila na konečné druhé pozici v konečném pořadí Světového poháru kanoistka Kateřina Hošková a kajakář Ondřej Tunka byl celkově třetí. Český tým ve Francii neobsadil závody hlídek a odjel domů. Na závěrečné soustředění do Londýna před mistrovstvím světa odlétají vodní slalomáři 6. září, kajakářka Štěpánka Hilgertová dokonce ještě o týden dřív. 

Pořadí SP: http://events.slalom.canoeicf.com/standings/standings-2015
Stránky závodu: http://pau.worldcup.events.slalom.canoeicf.com
On-line výsledky: www.canoeliveresults.com

Finálové jjízdy

 

Semifinále

 

ČEZ PRAGUE RSX

Instagram #czechcanoe

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF