Kanoe.cz

Hradilek je zpět, o víkendu jede závěrečný SP v Augsburgu

logo SP AugsburgKajakář Vavřinec Hradilek, stříbrný olympijský medailista z Londýna, se po dvou a půl měsících vrací k závodění. Pauzíroval kvůli bolavému krku od ME ve Vídni na konci května, ale závěrečný závod Světového poháru v německém Augsburgu si ujít nenechá. O umístění na stupních vítězů v konečném pořadí seriálu pojedou další čeští kajakáři Vít Přindiš a Jiří Prskavec.


„Na závod se těším hodně moc," řekl Hradilek před svým prvním a zároveň posledním Světovým pohárem. V posledních týdnech opět trénuje a soustředí se na přípravu na zářijové mistrovství světa v americkém Deep Creeku, kde bude obhajovat loňský titul. „Po pauze se mi nejlépe jezdilo zhruba před deseti dny, teď už trochu cítím únavu z náročného tréninku," popisoval svůj návrat.

Hradilek patří ke světové špičce, kromě stříbrné medaile z OH v Londýně a titulu mistra světa z loňského roku v Praze je také medailistou z několika Světových pohárů. Přesto si ale naděje na velký výsledek ještě nedělá. „Jsem tu, abych sjel čtyři kvalitní vyrovnané jízdy. Medaile by byla spíš sen a úlet, tak dobře na tom ještě nejsem," přiznal. „Trénuji už tři týdny, takže si myslím, že závod jako je tento zapadá do tréninku na MS," vysvětlil Hradilek taktiku v přípravě na vrchol sezony.

Světový pohár v Augsburgu je pátým a zároveň posledním letošním závodem seriálu. Nejlépe z českých závodníků si vedou Přindiš na průběžném druhém místě a Prskavec, který je čtvrtý. „Zatím jsem čtvrtý a myslím si, že mám na to se v celkovém pořadí umístit do trojky," věří si Prskavec na dobrý výsledek.


V pátek je na programu kvalifikace ve všech kategoriích. V sobotu se jede semifinále a následně finále v kategoriích singlkanoisté, kajakáři a singlknoistky, v neděli potom semifinále a finále v kategoriích kajakářky a deblkanoisté.


IMG 7302   IMG 7312

MS Rio 2018

logo Rio2018

1.SP Liptovský Mikuláš

4.SP Tacen

Krumlovský maraton

KVM 2018

Finále SP La Seu

3.SP Augsburg

Instagram #czechcanoe

MS juniorů a U23

2.SP Krakov

SP KrakowOnline výsledky
Fotogalerie

Přímý přenos
ČT Sport
sobota K1ž, C1m
semi
8:50-11:20
finále 11:50-13:20
 neděle C1ž, K1m
semi 8:50, 10:05, 10:45
finále 11:50-13:20

Mistrovství Evropy

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Adidas Sickline

SP La Seu

 

Partneři ČSK DV

logo CEPS

letenky na míru


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

ME slalom Tacen

Tacen 2017

SP Ivrea

logo ivrea
Live stream
Online výsledky
ČT Sport - přímý přenos
neděle 3.9. 13:30-14:30

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

3.SP Markkleeberg

WRR Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF