Kanoe.cz

Talentovaní kanoisté si na soustředění rozšiřují obzory pro trénink

Zatímco reprezentanti závodili na Světovém poháru v Miláně, na soustředění na Slapech se 95 dětí učilo, co udělat pro to, aby na ty nejlepší jednou třeba mohly navázat.

"Mají tu všestrannou přípravu. Poznají nové metody, jak se připravovat, jak se rozjíždět na závody, jak posilovat. Měli jsme přednášku s reprezentačním fyzioterapeutem Davidem Vrbickým, jezdí sem i maséři. Děti se učí kompenzační cviky i to, jak se protahovat po zátěži. Seznamují se s novými věcmi do tréninku, aby si rozšířily obzory," popsal Jan Andrlík, někdejší úspěšný závodník a v současnosti trenér mládeže.
V příjemném kempu se zhruba třemi desítkami chatek na Slapech nechybí hřiště, na kterém mladí rychlostní kanoisté hráli basketbal, nohejbal nebo fotbal. Vyřádit se mohli i na šlapadlech. V rámci přípravy chodili běhat. Ta je výrazně bohatší než doma, neboť mladí závodníci nemusejí chodit do školy, mohou trénovat i dopoledne a zvládnout tak daleko víc než ve svém běžném režimu.
"První letošní kemp by víc zaměřený na objem. Během něj udělali účastníci zhruba tolik, co by doma odvedli za tři týdny, kdyby chodili normálně do školy," popsal Andrlík. "Druhý letošní kemp je víc zaměřený na traťové tempo k závodům. Je intenzivnější."
Na soustředění se sešla téměř stovka dětí ze všech koutů republiky, z nichž základ tvoří talentovaní kanoisté zařazení do Sportovních center mládeže. O každou výkonnostní skupinu se staral jeden trenér.
"Svazu se řízená systémová podpora mládeže a mládežnických trenérů v oddílech, zaměřená nejen na kanoistickou specializaci, ale současně na obecnou fyzickou připravenost, od roku 2005 vyplácí," uvedl předseda sekce rychlostní kanoistiky Jan Boháč. "Postupně dorůstají komplexněji vybavení sportovci, kteří se lépe zařazují mezi absolutní špičku mezi dospělými. První z nich – jako Daniel Havel, Martin Fuksa nebo Josef Dostál – už mají na sobě i medaile z mistrovství Evropy, světa nebo z olympiády."

TEXT BARBORA ŽEHANOVÁ

Výsledky jedné z měřených tréninkových jednotek na Obozu (Excel)

Odkaz na fotky od Víti Pjajčíka zde

Ilustrační foto:

oboz

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost