Kanoe.cz

Průběžné výsledky 2.kola výběru do SCM

Výsledky obecných testů z 6. a 7. listopadu, pořadí v jednotlivých věkových kategoriích podle bodových zisků SCM, komentář, náhradní termín testů SCM, termín testů RDJ

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY 2.KOLA VÝBĚRU DO SCM 2011 (MS Excel - na třech listech)

Testování jedné části závodníků se uskutečnilo v sobotu ve Sportovním centru Nymburk, druhá část sportovců absolvovala test vytrvalostní síly v neděli během celého dopoledne na loděnici USK Praha, běžecké výkony závodníci předváděli na stadionu Přátelství na Strahově a plavecká část testu se uskutečnila ve strahovském bazénu.
 
Obecné testy v letošním roce zatím absolvovalo celkem 84 kandidátů na zařazení do SCM 2011, přičemž minimální požadovaný bodový zisk 270 bodů zatím splnilo 73 sportovců. Jedna závodnice, která se z testů omluvila pro nemoc i všech jedenáct sportovců, kteří v řádném termínu neuspěli, mají možnost splnit požadovaný bodový zisk v náhradním termínu 28.11. 2010.
 
Sraz účastníků náhradního testování SCM bude v neděli 28.11. ve 13:30 hodin ve vstupní hale Sportovního centra Nymburk.
 
Významný individuální vývoj výkonnosti jednotlivých závodníků lze sledovat porovnáváním nových a starších výkonů.
 
Nejen sportovci, kteří se v letošních výsledcích pohybují v blízkosti hranice postupu do SCM, by se měli snažit během následujícího přípravného období kondici všemi tréninkovými prostředky zlepšovat. Běžecký trénink by potom měl hrát u mladých významnou roli i během celé závodní sezóny 2011.
 
Rychlostní kanoistika je tvrdý sport a jen houževnatí a dobře kondičně připravení sportovci mají šanci v mezinárodním měřítku uspět. Výborné výsledky v obecných testech zvyšují pravděpodobnost úspěchu v rychlostní kanoistice, přesto dobré výsledky na vodě zdaleka nezaručují. Platí ale, že špatné výsledky v obecných testech zaručují neúspěch v rychlostní kanoistice.
 
Trenéři i závodníci by měli mít na paměti, že bodování výkonů v obecných testech SCM je úmyslně výrazně štědřejší k nejmladším ročníkům (nejen absolutně ale i relativně). „Nejmladší“ závodníci SCM mají ještě mnoho času postupně zvyšovat objem a intenzitu tréninku, ani zatím ještě nemusí mít příliš cílevědomý postoj ke sportovní přípravě. Hlavně v posilovně jsou výkony žactva nedůležité, někdy i nežádoucí. 
 
Je třeba počítat s výrazně vyššími požadavky na kondici u starších závodníků SCM, především u juniorů. V této věkové kategorii hrají výkony v obecných testech už významnou roli, i silová připravenost by měla být na vysoké úrovni. Tomu je potřeba včas přizpůsobit objem a intenzitu tréninku, což je samozřejmě podmíněno zodpovědným a cílevědomým postojem závodníka a snahou o co nejvyšší výkony.
 
Testy reprezentačního družstva juniorů se uskuteční 8.1.2011. Většina reprezentantů jistě předvede na těchto testech uprostřed přípravného období znatelně lepší výkony, nežli na podzimních testech SCM. Testování proběhne v disciplínách: max. síla bench, přítah, max. počet shybů, 2 min bench a přítah s činkou jako na listopadových testech, běh, plavání 200m. 
 
 
 
DĚKUJI VŠEM TRENÉRŮM, KTEŘÍ MI NA TESTECH POMÁHALI a zaručili tím bezchybné měření výkonů.
 
Dotazy nebo připomínky k výsledkům testů prosím zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost