Kanoe.cz

Fuksa testoval na soustředění novou loď, deblkanoisté nabíhali v Livignu kilometry na běžkách

Fuksic sportovec_roku_Sportu_FBNovou loď otestoval kanoista Martin Fuksa během soustředění v Portugalsku. „Jelo se mi na ní dobře, určitě ji ještě zkusím. Ale spíš na ni vlítnu až po olympiádě, nechci nic riskovat,“ řekl mistr světa na pětistovce.

V Portugalsku strávil tři týdny. „Soustředění bylo asi úplně nejlepší, co jsem tam kdy zažil. Měli jsme moc pěkné počasí, takže jsme toho dost natrénovali. Chodili jsme na vodu, posilovali, běhali, občas i plavali. Ve volnu jsme hráli ping-pong, tenis,“ líčil vicemistr světa, který vyhrál v hlasování čtenářů deníku Sport a serveru iSport.cz o Sportovce roku. Ocenění převzal v rámci pondělního programu při vyhlašování ankety.

Po návratu z Portugalska vyrazil Fuksa do Bedřichova na soustředění, které mělo být běžkařské. „Jenže to nedopadlo. Pokud nebude nikde sníh, budu až do konce ledna doma a pak pojedu do Portugalska,“ dodával evropský šampion na pětistovce.

To deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák nabíhali kilometry na běžkách v italském Livignu. „Sníh tam přírodní nebyl žádný, je tam extrémní sucho. Naštěstí se o víkendu, kdy jsme přijížděli, jel dálkový běh La Sgambeda. Dali si záležet a připravili aspoň šestikilometrové kolečko, to bylo super. Na to, jak to vypadalo kolem, bylo lyžování pohodové,“ líčil zadák posádky Filip Dvořák.

C2 livigno_FBDeblkanoisté se na trati potkávali s polskými kanoisty, ale i s kajakářským vicemistrem světa Josefem Dostálem, veslařským šampionem Ondřejem Synkem nebo slalomářským mistrem světa Jiří Prskavcem. „V dřívějších letech jsme lyžovali víckrát. Ale je tam nové sportovní centrum s větší posilovnou nebo jsme chodili na výklus po svých,“ dodával Jaroslav Radoň.

Pro deblkanoisty je klíčovým závodem příští sezony květnová olympijská dokvalifikace v Duisburgu, proto sáhli k úpravám v tréninku. „Vrátili jsme se maximálně k tomu, aby nás trénink bavil. Čtyřkiláky na čas nejsou největší zábava, ale koncept je takový, že jsou dny, na které se těšíte. Jde to dobrou cestou, budeme se toho držet,“ řekl Jaroslav Radoň.

Na konci ledna vyrazí deblkanoisté na více než dvouměsíční soustředění do USA. Jeho první část stráví tradičně v Newportu, poté se přesunou do Chula Visty. „Musíme zajet dokvalifikaci, tak potřebujeme jezdit, to se nedá nic dělat,“ řekl Filip Dvořák. „Je dobré, že ačkoli budeme dva měsíce v Americe, změníme prostředí. V Chula Vistě pak moct jezdit na deblu tréninky s kajakáři, to nám taky dost pomůže. A na obou stranách se naředí ponorková nemoc.“

Kajakáři strávili v Chula Vistě už podzimní soustředění. „Snědli jsme rekordně nejvíc hamburgerů a vypili nejvíc koly,“ žertoval zadák čtyřkajaku Jan Štěrba. „Trénink byl dobrý, hlavně jsme ho všichni přežili ve zdraví. Hodně nám sedlo, že s námi byli tentokrát i kluci ze skupiny Jana Součka.“

Foto: Facebook Martina Fuksy a C2 Jaroslav Radoň, Filip Dvořák

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost