Kanoe.cz

Fuksa a spol. vybojovali na mistrovství Evropy do 23 let a juniorů devět přímých postupů do finále

BAscov FuksaDva přímé postupy do finále vybojoval na mistrovství Evropy do 23 let kanoista Martin Fuksa. Vicemistr světa mezi seniory na kilometru vyhrál své rozjížďky na olympijské trati i na pětistovce, na níž je světovým šampionem. Dvojnásobný medailista ze světového šampionátu třiadvacítek zajel nejrychlejší časy ze všech závodníků na obou tratích.

Další přímou cestu do finále si v rumunském Bascově zajistili vicemistři světa do 23 let na K2 1000 metrů Jakub Špicar a Jakub Zavřel, kteří vyhráli svou rozjížďku a pojedou tak v sobotu o další medaili. Zavřel pak s Tomášem Veselým postoupil i na poloviční trati do nedělního finále.

Díky druhému místu v rozjížďce mají jasno i bronzoví medailisté z Portugalska na čtyřkajaku Tomáš Veselý, Patrik Kučera, Lukáš Nepraš a Radek Šlouf. Vítězství si připsali deblkanoisté Lukáš Hájek a Tomáš Janda.

BAscov tymV juniorské kategorii postoupily přímo Sofie Kinclová a Sára Schwarzenbachová, jak na K2 1000 metrů, tak na poloviční trati. Druhé místo postrčilo dál také čtyřkajak Vojtěch Procházka, Michal Čeřovský, Jakub Stejskal a Otto Klemperer, který překvapil na světovém šampionátu pátým místem.

Semifinále závodů na 500 a 1000 metrů jsou na programu v pátek, kdy se pojedou také rozjížďky na dvoustovkách. „Závodiště je pěkné, je tu i vratný kanál, takže na trati nejsou vlny, i počasí se vydařilo,“ uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost