Kanoe.cz

První týden na vodě po nemoci? Nevěděla jsem, jestli mám brečet, nebo se vztekat, říká Kožíšková

mcr koziskovaMoc dlouho v klidu nevydrží, ale na jaře musela kajakářka Anna Kožíšková strávit kvůli nemoci tři týdny v klidu. Trápily ji teploty, oteklá tvář. „Musela jsem tři neděle ležet. To bylo strašné. Myslela jsem si, že manžel bude rád, že mě má doma konečně od rána do večera, ale byla jsem vyhoštěna do samostatného pokoje. Takže rodinná pohoda se taky nekonala,“ líčí Kožíšková s úsměvem.

Nemoc ohrožovala její start na Evropských hrách, sebrala jí spoustu sil a taky zkomplikovala nominaci na mistrovství světa, protože kajakářka nemohla startovat na druhých nominačních závodech. „Měla jsem mutované virové příušnice, které napadají slinné žlázy i slinivku břišní. Uznala jsem, že bych si neměla zahrávat, takže jsem poctivě ležela. Ani s tím nešlo moc jíst,“ popisuje Kožíšková, medailistka z mistrovství světa v maratonu i závodů na 5000 metrů na Světovém poháru.

O to těžší byl návrat k tréninku. „Myslela jsem si, že mě tři týdny s teplotami výkonnostně neovlivní, ale to se nekonalo. První týden jsem nevěděla, jestli mám na vodě brečet, nebo se vztekat. Bylo mi to líto. Ale zřejmě se to mělo stát, aspoň jsem si odpočinula, začala jsem odznova. První nominační závody se mi nepovedly, byla jsem psychicky unavená, odevzdaná.“

Po těch druhých, které kvůli nemoci neabsolvovala, začala trénovat ve skupině s Andreou Havlovou, Janou Šebestovou a Michaelou Mlezivovou, s nimiž usedne do čtyřkajaku na mistrovství světa. „Dostala jsem se zase do příjemného tempa, je sranda, táhneme za jeden provaz, baví mě to. Snad i výkonnost je tomu odpovídající,“ říká Kožíšková.

mcr K1500_zenyDruhým místem na mistrovství republiky na pětistovce kajakářek svou pozici ve čtyřkajaku s Havlovou, Šebestovou a Mlezivovou potvrdila. Lucie Matoušková s Monikou Machovou, republiková šampionka a bronzová medailistka, pojedou na světovém šampionátu na deblkajaku.

Čtyřkajak čeká závěrečná příprava v italském Gavirate. „Ještě jsem tam nikdy nebyla, těším se tam. Když už se blíží vrcholná akce, prostředí, které dobře známe, je stresové. Takže si psychicky odpočineme,“ dodává Kožíšková.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost