Kanoe.cz

Šampioni ze čtyřkajaku otestovali formu závodem s Argentinci a tréninkovým rekordem

mcr K1_1000Původně zvažovali, že absolvují souboj čtyřkajaků na mistrovství republiky, nakonec však světoví šampioni Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba otestovali formu už o den dříve v souboji proti argentinské posádce. „A zajeli jsme si tréninkový rekord, čas pod 2:50. Jen třikrát jsme jeli podobně nebo trochu rychleji. Je to pro nás povzbuzení, že na čtyřkajaku směřujeme správným směrem,“ řekl Jan Štěrba. „V Račicích jsme jeli rychleji akorát při Světovém poháru v roce 2013. Argentinci jsou současní bronzoví medalisté z Panamerických her, dali jsme jim skoro šest vteřin, byla to dobrá tréninková jízda.“

Zadák posádky Štěrba skončil na republikovém šampionátu druhý na singlkajaku na kilometru za Jakubem Špicarem. Lukáš Trefil získal s Lukášem Kusovským stříbro na pětistovce na deblkajaku, kde vyhráli stříbrní medailisté z mistrovství světa do 23 let Jakub Špicar a Jakub Zavřel. Daniel Havel ani Josef Dostál nezávodili.

„Pepa vzhledem k tomu, že pojede na mistrovství světa i singla, trénuje trochu jinak. Vyšlo mu volno. U Dana jsme nechtěli riskovat větší zdravotní komplikace, občas má potíže s rameny. Dohodli jsme se, že tenhle závod vynechá, aby byl stoprocentní na přípravu příští týden v Kadani,“ řekl Štěrba.

mcr K2_500Tam trojnásobní evropští šampioni trénovali už loni, letos s nimi pojedou i Špicar se Zavřelem. „Je to klidné místo, klidný hotel, klidná voda, dobré jídlo v místní restauraci, takže zopakujeme přípravu z loňska,“ řekl Štěrba. Lukáš Trefil dodával: „Příprava se nám láme z kvantinty do kvality. Od Evropských her v Baku jsme se trochu trápili, ale proti Argentincům jsme jeli super. Snažíme se jet trochu jinak, musíme to ještě trochu uhladit.“

Čtvrté místo na Evropských hrách, první mimo bednu od bronzových olympijských her v Londýně, bylo pro čtyřkajak v přípravě impulzem. „Sedli jsme si s celým realizačním týmem, dohodli se, na co se víc zaměřit, naplánovali jsme konkrétněji tréninky. Myslím, že nám to čtvrté místo v téhle době hodně pomohlo,“ řekl Štěrba.

Olympijská kvalifikace na mistrovství světa je totiž krutá, čtyřkajak potřebuje být do sedmého místa, aby měl jistotu účasti v Riu de Janeiru 2016. „Stačí jedno těžší semifinále nebo nepovedená jízda, je to možná těžší závod než olympiáda, kde je méně lodí. Byla by škoda o tuhle šanci přijít,“ dodal Štěrba.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Fotografie najdete na Facebooku.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost