Kanoe.cz

Poslední test se čtyřkajaku před mistrovstvím světa povedl

K4 KadanPořádně se na vodě rozehřáli do správného tempa, stejně jako před velkým závodem. Pak se na půl hodiny vrátili na břeh. Teprve potom se Jakub Zavřel, Radek Šlouf, Josef Dostál a Jan Štěrba vydali na čtyřkajaku na poslední ostrý test před mistrovstvím světa v portugalském Montemoru. „Jeli jsme čtyřstovku v Kadani na těžké vodě, v protivětru. Dopředu jsme si říkali, že nebudeme brát ohled na časy, ale hlavně na pocit,“ řekl Josef Dostál.

A ten byl? „Já nemám rád, když je dobrý. Vždycky jsem radši, když nás poslední test nechá trochu v nervozitě. Ale pocit z jízdy byl prostě dobrý,“ dodával zadák posádky Jan Štěrba.

Nejzkušenější člen čtyřkajaku se do lodi vrátil v červnu poté, co se po nepovedeném mistrovství Evropy rozhodli Daniel Havel a Jakub Špicar věnovat pouze přípravě na deblkajaku na kilometrové trati. Z loňského bronzového týmu ze světového šampionátu v Račicích se představí také Radek Šlouf. Z původní letošní sestavy zůstává Jakub Zavřel, nyní háček posádky. A na třetí místo v lodi se vrátil Josef Dostál. O červnových změnách v posádce se více dočtete ZDE.

K4 Kadan breh

„Už pocit z prvních tréninků byl dobrý. Na začátku to bylo takové neučesané, ale v lodi byla cítit obrovská energie. Některé tréninky byly horší, jiné lepší, ale když se ohlédnu zpětně, na každém tréninku jsme byli o menší nebo větší krůček lepší,“ dodal Dostál.

Trojnásobný olympijský medailista pojede v Montemoru nejprve individuální závody na pětistovce a kilometru, teprve v sobotu přijde na řadu čtyřkajak, takže posádku čeká od společných tréninků víc než týdenní pauza. „První tři dny budeme v roli fanoušků a postupně se začneme připravovat na náš vrchol. V situaci, kdy budu na závody čekat takhle dlouho, jsem poprvé,“ říkal Radek Šlouf.

K4 kadan jizdaDostála kombinace singlu a čtyřkajaku baví. „A paradoxně mi i pomohla. Na čtyřkajaku jsem cítil, jak svým záběrem rozhazuju loď, takže jsem se na to pak soustředil a ani na singlu už se záď tolik nehýbe,“ popsal Dostál.

Čtyřkajak si vyhovuje i lidsky. „Vycházíme mezi sebou dobře. V lodi jsme pochopili svoje role a pozice. Víme, že Pepa je lídr posádky, má individuálně nejvyšší výkonnost a může lodi ohromně pomoct, pokud mu my ostatní pomůžeme taky,“ dodal Jan Štěrba.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost