Kanoe.cz

Špicar a Havel získali na deblkajaku bronz. Pomohl jim k němu bugr z tribun

K2 medaile marketaÚtočili jako „nenápadní“ ze zadních pozic. A atak jim vyšel. Jakub Špicar a Daniel Havel získali na mistrovství světa bronz v závodě deblkajaků na kilometru. Pro Špicara jde o první medaili z mistrovství světa dospělých, Havel obohatil svou sbírku ze čtyřkajaku. „Cítil jsem, že se celou trať pohybujeme kolem třetího místa. Ve finiši jsem se trochu bál, protože jsem věděl, že Slováci budou mít hodně silný závěr. Ale když jsem viděl, jak Němci vytuhli, říkal jsem si, že už to snad nějak dopadne,“ říkal Havel.

Háček posádky Jakub Špicar dodával: „Jelo se nám fakt dobře, skoro bych řekl, že to byla nejlepší jízda, co jsme letos předvedli. Tak jsem jen doufal, že se v cíli podívám a bude to dobrý.“

Po třetím místě v semifinále, kterým se trochu protrápili, závodili v deváté dráze. „Seděla nám. Byli jsme tam dost odstrčení od celého pole a mohli si jet svůj závod. Sice jsme byli daleko od tribuny, ale její podporu jsme dost cítili,“ říkal Špicar.

K2 1000 lebik vodaAtmosféra finálových soubojů na mistrovství světa je skvělá, závodníkům fandí tisíce diváků. „Pomohli nám moc, hlavně ten bugr pod tribunou je ohromně povzbuzující, když člověk už nemůže,“ řekl Špicar. Havel přidal: „Jsem moc rád, že jsme jeli poslední jízdu dopoledního programu a po dojezdu si mohli zajet pod tribunu a užít si to s diváky víc než normálně,“ dodal Havel.

Trénovat spolu Špicar a Havel začali na jaře, bronz získali i v závodě Světového poháru. „V posádce se suprově shodneme. Jsem rád, že oproti minulosti jsem teď v lodi vzadu, je to pro mě změna a takové nakopnutí, je to něco jiného. A Kuba výborně zvládá závody hlavou a na háčku mu to jde,“ chválil Havel.

Foto: Markéta Navrátilová a Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost