Kanoe.cz

Slavnostní zahájení mistrovství světa oživili i parkuristé a flyboardová show

martin seidl vlajkaTribuna zaplněná závodníky a hosty, průvod vlajkonošů, zdravice od českých závodníků pro ostatní výpravy, show v parkuru i na flyboardu. To vše patřilo ke slavnostnímu zahájení mistrovství světa v rychlostní kanoistice, které se koná v Labe aréně Račice. Ve středu začal program závody parakanoistů, od čtvrtka do neděle budou bojovat o medaile i světové hvězdy rychlostní kanoistiky včetně českých es Josefa Dostála, Martina Fuksy či členů čtyřkajaku a dalších elitních závodníků.

Českou vlajku při defilé 68 výprav nesl kajakář Martin Seidl, s názvem země ho doprovázela kajakářka Sofie Kinclová, juniorská mistryně světa na kilometrové trati. „Vlajku už jsem nesl dvakrát, takže jsem věděl, co od toho očekávat. Ale bylo to příjemné, nést vlajku doma je čest,“ řekl Martin Seidl, finalista mistrovství Evropy v závodě deblkajaků na dvoustovce. „Zahájení bylo krásné, líbilo se mi všechno, nejvíc parkuristé.“

Po představení všech výprav kanoistů i parakanoistů následovaly hymny a vztyčování vlajek. Účastníky i hosty přivítali Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů, a šéf Mezinárodní kanoistické federace ICF José Perurena. V hledišti nechyběly ani špičky české politiky – ministr zahraničí Lubomír Zaorálek a ministr životního prostředí Richard Brabec.

bohac zahajeni„Řada z vás si pamatuje závody Světového poháru a mistrovství Evropy, které se zde v Račicích pořádaly v nedávné minulosti. Jsem hrdý na to, že v České republice můžeme po padesáti devíti letech přivítat mistrovství světa. Následující čtyři dny uvidíme nádherné souboje nejlepších světových kanoistů včetně mnoha olympijských vítězů a kanoistických legend. A také fantastických paralympijských sportovců,“ řekl Jan Boháč.

Čeští závodníci přivítali členy ostatních výprav videozdravicí, do které se zapojilo všech 33 sportovců z českého výběru. Pak už následovalo vystoupení skupiny Urban Sense, která se věnuje parkuru a freerunu. Závěr show patřil flyboardistovi Michalu Staškovi, který vystupuje společně s Petrem Civínem. Stašek vylétával vysoko nad vodu a v závěru vynesl do výšky i lotyšskou závodnici.

Čtvrteční program šampionátu, během kterého se představí kajakář Josef Dostál, kanoista Martin Fuksa, deblkajaky Jakub Špicar, Daniel Havel a Jan Štěrba, Radek Šlouf, začíná v 8.30. Jako první závodí Jana Ježová s Lenkou Součkovou na deblkanoi. Vstupenky lze stále koupit v předprodejní síti Ticketstream.

Foto: Markéta Navrátilová

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost