Kanoe.cz

Sobotní finále v Szegedu čeká Dostála, Fuksu, Dvořáka, Ježovou i deblkajak

IMG 6030Pět českých lodí pojede v sobotu na Světovém poháru v maďarském Szegedu o medaile. V 10.12 odstartuje stříbrný olympijský medailista Josef Dostál do finále kajakářů na 1000 metrů proti silné konkurenci, v níž nechybí olympijský vítěz Marcus Walz ze Španělska, mistr světa René Holten Poulsen z Dánska či olympijský vítěz ze čtyřkajaku Tom Liebscher z Německa.

O sedm minut později čeká finále kanoistů na stejné trati jak Martina Fuksu, vítěze prvního závodu Světového poháru v Montemoru, který v Szegedu vyhrál rozjížďku i semifinále, tak Filipa Dvořáka. „Je výborné, že postoupil i Filip,“ těšilo reprezentačního trenéra Pavla Hottmara.

FullSizeRender 3Jako vítězové semifinále postoupili do souboje o medaile na kilometru (10.58) také Jakub Špicar s Danielem Havlem na deblkajaku. „Předvedli famózní výkon,“ chválil je Pavel Hottmar. Finále pětistovky čeká kanoistku Janu Ježovou (10.39).

Kajakářky Jana a Lucie Krpatovy pojedou finále B na kilometru, stejně jako kajakář Jakub Zavřel a obě posádky deblkanoí – Radek Miškovský a Tomáš Janda a Petr Fuksa s Danielem Kořínkem. Finále B čeká také kajakáře Lukáše Kusovského s Lukášem Trefilem na pětistovce.

Vítěz kanoistické dvoustovky z Montemoru Martin Fuksa vyhrál v Szegedu na této trati rozjížďku. Semifinále čeká i Filipa Dvořáka, postoupily do něj i kajakářky Michaela Fasnerová a Kateřina Slivanská a kanoistka Jana Ježová. Semifinále kajakářské pětistovky pojedou Josef Dostál i Jakub Zavřel.

Startovní listiny a výsledky najdete ZDE.

Livestream je možné sledovat i na webu ICF.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost