Kanoe.cz

Rychlostní kanoisté přivezou z mistrovství Evropy juniorů a do 23 let čtyři medaile

K2 veselka_ventilZlato, zlato, stříbro, stříbro! Čtyři medaile vybojovali rychlostní kanoisté na mistrovství Evropy juniorů a do 23 let. Evropskými šampiony se stali Tomáš Veselý a Radek Šlouf na K2 1000 metrů a na téže distanci také juniorská kajakářka Sofie Kinclová. Druhý byl v kategorii do 23 let na kilometru kajakář Jakub Špicar, stříbro získal také juniorský čtyřkajak ve složení Vojtěch Procházka, Jakub Stejskal, Michal Čeřovský a Martin Sobíšek.

Kajakáři Veselý se Šloufem zvítězili s náskokem sekundy před srbskou posádkou Boltič, Torubarov, třetí byli Maďaři Noé a Vass. „Bylo to prostě neuvěřitelné. Už na průjezdu pětistovkou jsem ani nepochyboval o tom, že by to nemělo vyjít. Byl to prostě náš závod,“ říkal nadšeně háček posádky Tomáš Veselý.

V Plovdivu stihli Veselý se Šloufem jen tři společné jízdy. „Ale pokaždé se jelo super. Ve finále se nám povedlo udržet tempo na začátku závodu, ujelo nám to jen trochu. Chvíli jsem se bál, protože nám to po startu trochu cukalo, ale na třístovce jsme se super rozjeli, posouvali jsme se dopředu. Od pětistovky jsme začali všem postupně poodjíždět. Dvě stě metrů před cílem, kdy začínáme s finišem, jsem věděl, že už to nemůžeme pustit. Byla to super jízda a skvělý zážitek,“ líčil Radek Šlouf, který byl společně s Veselým, Lukášem Neprašem a Jakubem Zavřelem pátý v závodě čtyřkajaků.

sofieZlato slavila také šestnáctiletá kajakářka Sofie Kinclová, pravnučka olympijského medailisty Bóži Karlíka, kterou ve Spartě trénuje Jan Andrlík. Zvítězila o 25 setin před Rumunkou Plescaovou, třetí dojela Ukrajinka Kuklinovská.

Stříbro obhájil v juniorské kategorii čtyřkajak ve složení Vojtěch Procházka, Jakub Stejskal, Michal Čeřovský a Martin Sobíšek – v posádce, která je ze tří čtvrtin stejná jako loni. Závod vyhráli Bělorusové, třetí Rusy však český čtyřkajak předčil o dvě sekundy.

Kajakář Jakub Špicar byl ve velmi těsném souboji druhý na kilometru do 23 let. Vyhrál Bělorus Bajčevskij, třetí byl Nor Ullvang. „Byl to těžký závod, první tři místa byla ohromně vyrovnaná. Jelo se mi dobře, ale posledních dvě stě padesát metrů bylo hodně těžkých,“ líčil Špicar. „Za výsledek jsem moc rád, jen je škoda, že to nebylo to nejcennější místo.“

Šesté místo si připsali na dvoustovce Martin Seidl a Ondřej Bišický na deblkajaku do 23 let. Na kilometru byl sedmý juniorský deblkajak Tomáš Sobíšek, Jakub Brabec, osmí dojeli Petr Fuksa a Daniel Kořínek na deblkanoi, stejně jako na singlkanoi do 23 let David Macháček. Osmí byl taktéž kajakář David Volák na dvoustovce juniorů, Eliška Betlachová na téže distanci vyhrála finále B.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost