Kanoe.cz

Kajakářka Kožíšková se poprvé stala maratonskou šampionkou

11986585 10153123265233848_1904602354704766124_nKajakářka Anna Kožíšková se stala mistryní světa v kanoistickém maratonu. V maďarském Györu porazila i domácí favoritku Renátu Csayovou, královnu této disciplíny. Kožíšková získala zlato poprvé, na šestadvacetikilometrové trati předčila Csayovou téměř o dvě minuty. Třetí skončila Srbka Kristina Bedecová.

V zemi zaslíbené rychlostní kanoistice je pro závodníky připravena náročná trať na úzké a mělké řece a s obtížnými přeběhy. „Pravděpodobně nejtěžší trať, kterou jsem kdy jela,“ uvedla již před závodem Kožíšková. Přesto přidala do své sbírky ke stříbrné a bronzovým medailím také tu nejcennější. „Je to pro mě překvapení. Říkala jsem, že až na zlato dosáhnu, skončím, ale ještě budu pokračovat,“ uvedla v televizním rozhovoru po závodě devětadvacetiletá kajakářka, která má také medaile ze Světového poháru ze závodů na pět kilometrů. V neděli Kožíškovou čeká ještě závod na deblkajaku s Lenkou Hrochovou. Loni byla česká dvojice druhá.

V závodě singlkanoistů byl Jakub Březina pátý a Václav Dubský osmý, mezi kajakáři dojel Jakub Adam na sedmém místě a Pavel Davídek na jedenáctém. V kategorii K1 juniorů byl Martin Kučera na 13. místě a Tomáš Nejedlo na 19. místě.

Kompletní výsledky najdete ZDE. Livestream lze sledovat na stránkách šampionátu http://gyor2015.com/.

Foto: Facebook Planet Canoe

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost