Kanoe.cz

Výsledky obecných testů RDJ

V sobotu 26.1. byla ve Sportovním centru Nymburk prověřena kondice juniorské reprezentace. Testy proběhly v tradičních disciplínách: benč max. kg, přítah max. kg, maximální počet shybů, počet opakování v benči i přítahu s 50% vlastní hmotnosti za 2min, běh 1500 / 800m, plavání 200m.

Výsledky testů RDJ 26.1.19. ZDE xls

Testování se zúčastnilo 55 sportovců, kteří budou v letošní sezóně usilovat o nominace na mezinárodní soutěže juniorů, např. o start na MEJ v Račicích. V Nymburku byly opět k vidění i některé velmi dobré výkony.

V tabulkách je také vyčíslen přehled individuálního vývoje výkonnosti, který je nejvýznamnější a nejvíce vypovídá o kvalitě přípravy. Cílem nejsou "vynikající" výkony v disciplínách testů, ale kvalitní kondiční příprava, která se projeví také právě výkony v testech a jejich zlepšování, což by mělo být jednou z motivací v náročné přípravě.
Určitá úroveň výkonů závodníka alespoň v některých z disciplín značně souvisí s výkonností v rychlostní kanoistice, ne-li ji podmiňuje. Součástí souboru je žebříček všech juniorů podle komplexního bodování obecných testů za posledních 12 let. Není náhodou, že úspěšní reprezentanti figurují v přední části tabulky všestranné připravenosti juniorů.
Děkuji všem trenérům za pomoc při celodenním měření výkonů, v případě připomínek k přehledům výsledků mě kontaktujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost