Kanoe.cz

Tomáš Veselý

 

  • Kategorie: K1, K4 (kajak jednotlivci, čtyřkajak)
  • Oddíl: Sparta Praha
  • Trenér: Jan Andrlík
  • Narozen: narozen 23.11.1996

 

vesely

 

Nejvýznamnější výsledky

2. místo - MEJ Poznaň 2013, K1 1000m
2. místo – MSJ Welland 2013, K1 1000m

 

Rozhovor 

Kdo tě přivedl k rychlostní kanoistice a jak vzpomínáš na své začátky?

Ke kanoistice mě přivedla moje mamka v 6 letech, jelikož tento sport začala dělat moje sestra a tak mi řekla, ať to zkusím taky. Na svoje začátky vzpomínám jenom v tom nejlepším, protože mi kanoistika hned přirostla k srdci tím, že když jsem jel svůj první závod, tak jsem předjel dva kluky, což byl pro mě velký úspěch a to mě velmi motivovalo.

Chtěl jsi to někdy vzdát? Závodění, tréninky? A jak jsi to překonal?

Musím říct, že jsem to sám nečekal, že s tím budu chtít praštit, ale chtěl jsem, jelikož jsem moc toužil hrát fotbal a kanoistika mě nijak moc přes zimu nebavila. Tak jsem řekl jednou na tréninku, že s tím končím a šel jsem domů. Večer mi mamka řekla, abych to ještě jednou promyslel, jestli to je dobré rozhodnutí praštit s tím. Tak jsem 2 měsíce dělal fotbal a pak mi mamka řekla, ať si vyberu jestli chci dělat fotbal nebo kanoistiku, jelikož jsme neměli finance a ani já čas na to dělat oboje. Tak jsem si vybral kanoistiku, protože u toho sportu jsem vyrostl a baví mě rozhodně víc než fotbal.

Jaký je tvůj nejhezčí zážitek během celé tvé sportovní kariéry?

Můj nejhezčí zážitek je z minulého roku, když se mi splnily tři přání najednou. Prvním je, že už od základní školy jsem se chtěl podívat do Ameriky, druhým potkat svůj velký vzor Adama Van Koeverdena a tím třetím získat medaili na mistrovství světa. No a co se stalo? Nominoval jsem se na MS v Kanadě, setkal jsem se tam s A. Van Koeverdenem a domů jsem si vezl stříbrnou medaili. To byl pro mě opravdu nejhezčí zážitek.

Čemu bys se chtěl věnovat po skončení aktvního závodění?

I na dále bych se chtěl pohybovat kolem kanoistiky jako trenér nebo i jenom jako divák. Po skončení své kariéry by jsem se chtěl ale odstěhovat do Ameriky, protože mě to tam celý život táhne a chtěl bych se tam usadit a kdo ví co bude zítra natož za pár let.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost