Kanoe.cz

Domácí sezona rychlostních kanoistů vyvrcholí mistrovstvím republiky. Šampioni Dostál a Fuksa se zapojí i v posádkách

K4 DuisburgOd čtvrtka do neděle proběhne v Labe aréně Račice domácí šampionát rychlostních kanoistů. Kromě prestižních mistrovských titulů tradičně půjde také o bodování mládeže, nominaci na regatu Olympijských nadějí a v některých disciplínách též o nominaci na mistrovství světa v Szegedu, které je olympijskou kvalifikací. Ve startovních listinách nechybí největší česká esa – kanoista Martin Fuksa, kajakář Josef Dostál nebo čtyřkajak s posádkou pro světový šampionát.

Kajakář Josef Dostál pojede ve čtvrtek individuální pětistovku, v neděli se představí na dvoustovce na deblu s Radkem Šloufem a společně s ním a loňskými juniorskými medailisty Vilémem Kukačkou a Janem Vorlem také ve čtyřkajaku, který bude čelit posádce Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Daniel Havel a Jakub Zavřel sestavené pro mistrovství světa v Szegedu. Závod čtyřkajaků pojede celkem deset posádek.

Kanoista Martin Fuksa má v programu ve čtvrtek individuální pětistovku, v sobotu kilometr na singlu i na deblu s bratrem Petrem, s nímž byl šestý na Evropských hrách a se kterým bude usilovat také o nominaci na olympijské hry na srpnovém světovém šampionátu. V mladším sourozencem si zazávodí také v neděli, kdy vedle individuální dvoustovky pojede i finále čtyřkanoí v posádce nymburských parťáků s Vojtěchem Ruso a Danem Drahokoupilem.

O nominace na mistrovství světa půjde v neolympijských disciplínách mužů K1 500, K2 500, C1 500, C2 500 a C1 200. Na olympijské distanci si vybojuje nominaci čtveřice nejlepších žen na pětistovce kajakářek.

Online startovka a výsledky ZDE

PROGRAM ČTVRTEK PDF ZDE

PROGRAM PÁTEK PDF ZDE

PROGRAM SOBOTA PDF ZDE

PROGRAM NEDĚLE PDF ZDE

STARTOVKA ČTVRTEK PDF ZDE

STARTOVKA PÁTEK ZDE PDF

STARTOVKA SOBOTA ZDE PDF

STARTOVKA NEDĚLE ZDE PDF

S dotazy nebo připomínkami k organizaci MČR se obracejte na Zdeňka Krpatu

Běhy benjamínků se uskuteční v pátek od 18:30 na tradičním místě - pod tribunou.

Starty proběhnou po ročnících a odděleně chlapci / děvčata, první budou startovat nejmladší benjamínci/ky (C), poslední budou startovat nejstarší benjamínci/ky (A). Jako obvykle závodník odevzdá po doběhnutí v cíli lístek se jménem, ročníkem narození a oddílovou příslušností. Organizátor běhů Petr Doležal uvítá pomoc trenérů.
Bližší informace u Petra Doležala

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost