Kanoe.cz

Fuksu, Dostála, čtyřkajak i kanoistku Ježovou čeká poslední Světový pohár, v Račicích se pojede o nominace

tym belehradPoslední letošní závody Světového poháru rychlostních kanoistů v Bělehradě absolvuje osmička reprezentantů, kteří už mají jistou nominaci na červencové mistrovství Evropy v bulharském Plovdivu. V Srbsku se od pátku do neděle představí kanoista Martin Fuksa, vítěz tří letošních závodů Světového poháru. Vítěz kajakářské pětistovky ze Szegedu Josef Dostál pojede dvě tratě, které by mohl absolvovat i Jakub Zavřel. Znovu se ukáže také čtyřkajak ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Radek Šlouf a Jan Štěrba. A chybět nebude ani kanoistka Jana Ježová.

Další čeští závodníci absolvují ve stejném termínu druhé nominační závody v Račicích, na základě kterých se rozhodne o složení týmu pro mistrovství Evropy seniorů, evropský i světový šampionát do 23 let a juniorů, Evropský olympijský festival mládeže a také pro mistrovství světa, jež se koná od 23. do 27. srpna v Labe aréně Račice (vstupenky zde).

Světový šampion Martin Fuksa bude mít v Bělehradě, kde se sejde silná konkurence, šanci vyhrát i třetí závod Světového poháru na kilometru v této sezoně. Znovu pojede také dvoustovku, na níž v Montemoru vyhrál
a v Szegedu byl pátý. Trojnásobný olympijský medailista Josef Dostál bude závodit na kilometru a pětistovce, obě tratě by mohl jet i Jakub Zavřel.

Kajakáři Jakub Špicar s Danielem Havlem pošetří síly a budou se soustředit na závod čtyřkajaků a tentokrát nepojedou na deblkajaku na kilometrové trati, na které v Szegedu získali bronz. Pětistovku na deblkajaku naopak absolvují Radek Šlouf s Janem Štěrbou, další členové čtyřkajaku, jenž při premiéře na pětistovce vybojoval
v Szegedu třetí místo. Jana Ježová, bronzová ze závodu na 5000 metrů v Montemoru, pojede individuální závody kanoistek. Program Světového poháru v Bělehradě najdete ZDE.

„Všichni zmínění reprezentanti už v dosavadních závodech předvedli takové výkony, že si jimi řekli o nominaci na evropský šampionát. Jen Pepa Dostál v Plovdivu startovat nebude, protože se bude věnovat přípravě na mistrovství světa. Dosud nominovanou sedmičku závodníků tak doplní další reprezentanti na základě výkonů na druhých nominačních závodech v Račicích,“ vysvětlil reprezentační trenér Pavel Hottmar. V Račicích se tak pojede o nominaci do všech dosud neobsazených disciplín pro mistrovství Evropy v Plovdivu i pro další červencové mezinárodní závody.

Bojovat se bude také o body do žebříčků SCM, SpS a Mistrovství ČR oddílů a ČP mládeže. První tři závodníci každé kategorie obdrží medaile.

V pátek večer po závodech se uskuteční tradiční doplňkové soutěže v běhu pro benjamínky

19:00 - benjamínci C + mladší

19:05 - benjamínky C + mladší

19:10 - benjamínci B -

19:15- benjamínky B

19:20 - benjamínci A

19:25 benjamínky A

S ohledem na časově ztížené podmínky organizátor běhů Petr Doležal žádá zájemce o dochvilnost na startu, kde musí mít každý běžec lísteček s čitelným jménem, datem narození a oddílovou příslušností, který odevzdá v cíli při doběhu. Běhá se tradičně na trati 800 m v rohu depa u mostu na ostrov. Dobrovolníci z řad trenérů, kteří mohou  pomoci zejména při dobězích do cíle, jsou vítáni. První 3 v kategorii obdrží drobné ceny.

Krumlovský maraton

KVM 2018

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost