Kanoe.cz

Start závodu Slapy-Praha se blíží!

K1M FakirJiž za necelý měsíc, v sobotu 15. srpna 2015 v pravé poledne, odstartuje pod hrází Slapské přehrady 6. ročník závodu Slapy-Praha, který se letos poprvé koná bez klasické varianty z Budějovic. Poprvé se tak na start 32 km dlouhého závodu budou moct postavit borci, kteří se za těch několik let po znovuobnovení „Budějovic“ stali legendami. Ať už svou 100% účastí, výjimečnými výkony či svým poutavým životním příběhem.

Těšit se tak můžeme na Zbyňka Laubeho, Roberta Ouředníka, Petra Mojžíška, bratry Pavlíky, Petra Doležala, Zdeňka Herzána, Jana Podlešáka či Vojtu Mareše, kanoistu, který loni spolu s Vítem Pišteckým dokázali zdolat 172 km Vltavy nonstop v kleče na tom nejužším typu kánoe. Na startu letos uvidíme i loňského vítěze Jakuba Adama, mj. minulý týden 4. na slavném Berg River maratonu v Jižní Africe. Poprvé bude stát na startu dosavadní ředitel závodu Michael Odvárko, který si pro letošek vyměnil roli s Pavlem Šárou.

V kategorii rychlostních lodí tak závod slibuje velkolepou podívanou, když se sejde široká maratonská špička. Jedná se o poslední možnost přesvědčit reprezentačního trenéra Tomáše Ježka, jemuž mimochodem v r. 2012 o pouhou 1 vteřinu vyfoukl vítězství i rekord trati z Budějovic do Prahy Petr Mojžíšek, o své případné nominaci na MS v kanoistickém maratonu v maďarském Györu. Uvidíme tak stejně jako loni na startu i v cíli zástupkyně něžného pohlaví a špičkové závodnice Annu Kožíškovou či Lenku Hrochovou?

Závod Slapy-Praha je navíc zařazen do Českého poháru veteránů, tak se můžeme jako každý rok těšit na deblkajak Kučera-Pánek či na Martina Čaje Kolandu, který drží doposud rekord trati Slapy-Praha z 1. ročníku, nebo na olomouckého Martina Hřivnu, který vyhrává maratonské závody veteránské kategorie jak na běžícím pásu.

Slušná konkurence se očekává na turistických deblkánoích a kajacích a snad opět uvidíme na startu i Jirku Vrdlu Vrdlovce, dvojnásobného mistra světa na rychlostní kánoi, pro kterého je tato trať srdeční záležitostí. A je jedno, zda pojede s Vráťou Odvárkem na deblkánoi, nebo se představí jako v r. 2013 v hromadné kánoi. Stejně jako loni dorazí na start posádky oddílových čtyřkajaků nebo dračích lodí, kde borci jabloneckých dragonů dokázali před 2 lety ujet i trať z Budějovic. Vzhledem k délce trati odpovídající klasickému kanoistickému maratónu je závod otevřen i mladším věkovým kategoriím.

Závod startuje ve 12 h (prezentace pod hrází Slapské přehrady od 10 h), přihlásit se je možné přes přihlašovací formulář na stránkách závodu www.budejovicepraha.cz za odstupňované startovné podle termínu přihlášení, nebo až na místě v den závodu. Cíl bude letos v Praze-Braníku, před loděnicí Lokomotivy Braník, kde jsou první závodníci očekáváni po 14. hodině. Oproti klasickým závodům v rychlostní kanoistice musí závodníci použít plovací vestu. Stejně jako v uplynulých letech jsou pro účastníky vodáckého maratonu Slapy-Praha připraveny věcné ceny od sponzorů a pro ty nejlepší prize money.

Pavel Šáris Šára

 

 

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost